Makale Yazarak Para Kazanma

yazı yazarak para kazanmak

İnternetten para kazanma konusunda birçok yöntem olduğu gibi emeği ile kazanç sağlamak isteyen kişiler için bir diğer yöntem olan makale yazarak para kazanma yolundan bahsetmek istiyorum. Bu yöntem ile orta seviyeli bir gelir edebilirsiniz. Tabi bu birazda nasıl kullandığınıza bağlı. Hemen neler yapmak gerektiğine bir bakalım.

Bir konu veya ürün hakkında yazılar yazarak para kazanmayı bir an hayal edin. Eğer bilgisayar başında yazı yazmaktan hoşlanıyorsanız yazı yazarak para kazanma işi tam size göre. Önce dilerseniz bu işten ne kadar gelir elde edebileceğinize bir bakalım. Yazacağınız makalenin her 100 kelimesi için piyasada belirlenen bir fiyatı vardır. Genelde bu fiyat 100 kelimesi 1,5/2 lira civarında oluyor. Ortalama bir makale en az 300 kelime olarak yazdığınızı düşünürsek makale başına 5 lira civarında kazanç sağlamış olursunuz. Genelde iyi bir makale yazarı rahatlıkla 2-3 bin kelimelik makaleyi günlük olarak yazabilir. Kabaca bir hesapla 3000 kelime * 0,015 tl : 45 TL lik bir kazanç günlük elde edilebilir. Bu rakamlar fazla olabileceği gibi kişinin çalışmasına göre değişkenlik de gösterebilir.

Değişkenlik gösteren şey makalenin seo uyumlu yazılması, makale kalitesi veya hızlı teslimata göre yazdığınız makale fiyatını yüksek tutmanız gibi faktörlere bağlıdır. Burada en azından ortalama fiyatla, ve yine ortalama bir şekilde yazacağınız makale kelime sayısına göre hesapladım. Kazanç rakamını öğrendiğimize göre nerelerde makale işleri alabileceğimize bir göz atalım. Bu iş için genelde webmaster forumları çok kullanılıyor. Bunlardan en önemlileri ise şöyle r10.net, wmaraci.com, webmastersitesi.com gibi. Makale ihtiyacı olan websitesi sahipleri ilanlar vererek istediği konularda ve kelimelerde makale yazdırmak için fiyat teklifi sunarlar. Bu ilanlarda makale kelime adedi, makale başına ne kadar ödeneceği, kaç adet makale istendiği, makalenin hangi konular veya kelimeler hakkında olacağı gibi detaylar yazar.

Hatta bu sitelerde makale alım satımı konusunda kategoriler bile bulunuyor. Mesela r10.net deki makale kategorisi şöyle.

yazı yazarak para kazanmak
makale yazarak para kazanma

Yukarıdaki kategoriyi tıklayıp içine girdiğimizde onlarca makale ihtiyacı olan kişilerin ilanlarını görüyoruz. Buradan istediğiniz kişiye ulaşıp işi alabilirsiniz. Ödeme iş teslimatında banka hesabınıza yapılıyor iş sahibi tarafından. Aşağıda ilanlara birkaç örnek var.

makale yazarak para kazanmak
yazı yazarak para kazanma

Yazmak istediğiniz makale konusunda bilgi sahibi değilseniz google dan ufak bir araştırma yaparak bilgi sahibi olabilirsiniz. Makale yazdıran kişiler genelde seo uyumlu makale isterler. Bu sebeple seo nun ne olduğunu öğrenip seo uyumlu makale nedir ona bir göz gezdirin, sonrasında herşey sizin çalışmanızla hızlıca gelişecektir.

Hatta doğrusunu söylemek gerekirse makale yazıp boş kalan kişi görmek çok mümkün değil. Zaten alınan işler genelde 1 haftalık oluyor ve o bitince farklı bir iş alıyorsunuz. Böylece boş kalmanız çok mümkün değil. Dikkat etmeniz gereken makale yazmak için iş sahibinden istediğiniz sürenin sonunda işi teslim etmenizdir. 50 makale için 1 hafta süre istediyseniz o süre sonunda bir word dosyasına yüklenmiş şekilde makaleyi teslim edin ve paranızı alın. Birçok kişi güvenilir ve işini zamanında teslim eden makale yazarına muhtaç diyebilirim.

Makale yazarak para kazanmak isteyen kişiler tabiki sadece başkalarına makalelerini satarak kazanmak zorunda değil. Dilerlerse istediği ürün hakkında kendi ücretsiz blogunu açarak yazılar yayınlayabilir ve devamlı gelir de elde edebilirler. Bilmeyenler blog yazarak para kazanma linkini tıklayarak ilgili yazıyı okuyabilirler. Bu konuda detaylıca nasıl gelir elde edileceği konusunda bilgiler vermeye çalıştım.

Yazı yazarak para kazanmak isteyen kişiler düzenli ve disiplinli çalışarak iyi gelirlere sahip olabilirler. Yapılması gereken tek şey ise çalışmak. Bir başka para kazanma yönteminde görüşmek üzere.

makale yazarak para kazanma, yazı yazarak para kazanma

2 Yorum

  1. Universitede saglik bilimlerinde ogretim gorevlisiyim
    Sağlıkla alakalı her konuda yazı yazabilirim
    Tezim icin bile 2 gunde 660 sayfalik tip kitabini bitirdim bir haftalik surecte okumadigim son yillara dair olan makale tez kalmadi
    Ve iyi yazarım o yüzden bu işi çok iyi yapacagimdan eminim

  2. Makale işleri aslında yazı yazmayı seven kişiler için harika bir yöntem.Hatta en kolay internetten para kazanma yöntemi bana göre teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir