Giriş / Para Kazanma / Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır?
youtubedan para kazanma
youtube ile satış ortaklığından para kazanma

Satış Ortaklığı İle Nasıl Para Kazanılır?

Satış ortaklığı ile para kazanma konusunda en fazla işe yarayan ve maliyetsiz kazanç sağlayabileceğiniz birkaç yöntemden bahsetmek istiyorum bugün. Hatırlarsanız satış ortaklığını bilmeyen kişiler için şurada satış ortaklığı nedir adlı bir yazı yazmıştık. Bu konu hakkında bilgisi olmayanlar öncelikli orayı okuyabilirler. İnternetten para kazanma konusunda en iyi, devamlı ve artarak gelir elde etmenize olanak tanıyan yöntem satış ortaklığı yani diğer adıyla affiliate marketing yöntemidir.

Birçok kişi geçimini bu yolla sağlamakla birlikte, hayatını değiştirecek kadar kazanç sağlayan kişilerde ülkemizde mevcuttur. Bugün çok temel bilgilerle (herhangi bir programlama bilgisine ihtiyaç olmadan), sadece düzenli çalışarak asgari ücretin birkaç katı kazanç satış ortaklarının sayısı günden güne artıyor. Tabi bu işte uzmanlaştıkça o oranda kişilerin kazançları da artmaya devam ediyor diyebiliriz.

İsterseniz satış ortaklığı ile para kazanmak isteyenlere en çok kullanılan yöntemleri sıralayalım. Yine bir not olarak belirtmem gerekiyor ki tanıtmak istediğiniz ürün ile en alakalı ziyaretçiyi yollamanız bu iş için en önemli noktayı oluşturuyor.

Sermayesiz Olarak Para Kazanabileceğiniz Yöntemler

Blog Yazarak Para Kazanma

Tanıtmak istediğiniz ürün ile ilgili birkaç makale yazarak yazı sonuna satış ortaklığı linkleri paylaşılır. Böylelikle arama motorlarından yazdığınız yazı ile ilgili sitenize giren müşteriler o konu hakkında yazdığınız yazıları okur ve bilgi edindikten sonra satış ortaklığı linkinizi tıklar ve ürün aldığında komisyon anında hesabınıza otomatik olarak yazılır. Bu temel ve bilinen bir satış ortaklığı kazanç yöntemidir.

Blogculuk ile ilgili şurada yayınladığım blog yazarak para kazanma yazısını okuyabilir ve bu konuda daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Blog yazarken seo kurallarına dikkat etmeniz durumunda blogunuzun ziyaretçi sayısı her yeni yazıda daha da fazla olacak ve bu satışınıza yansıyacaktır. Blog yazarak para kazanmanın birçok avantajı olduğu gibi aşağıda sıraladıklarım bilinen en iyi avantajlarıdır.

  • Blog yazarak kazanç sağlamak maliyetsizdir, makale yazar ve yayınlarsınız sadece emek gerektirir,
  • Düzenli yazılar yayınlamanız halinde devamlı artan bir gelir elde etmeye başlarsınız, bu rakam tahminlerinizi bile aşabilir,
  • Blogculuk için herhangi bir teknik bilgiye ihtiyacınız yoktur, birkaç tıklamayla blogunuzu kurabilir ve hemen yazı yazmaya başlayabilirsiniz,
  • Uzun vadeli para kazanmak isteyen kişiler blog yazarak para kazanma yolunu seçebilirler.

Videolu Tanıtım Yaparak Para Kazanma

Youtube veya benzeri video servislerinde tanıtmak istediğiniz ürün ile ilgili ufak videolar hazırlayarak paylaşım yapabilirsiniz. İnternetteki muazzam ziyaretçi trafiği bulunuyor, internette birçok kişi video sitelerinde vakit geçiriyor bu da tanıtım yapmak için bir fırsat. Hazırladığınız videoların açıklama kısmına satış ortaklığı linklerinizi paylaşabilir ve yeni videolarla aynı işlemi tekrarlayabilirsiniz. Satışların geldiğini göreceksiniz yavaş yavaş.

Aşağıdaki video örneğinde görüldüğü gibi bir satış ortağı video hazırlamış ve videonun açıklama kısmına satış ortağı linkini paylaşmış. Video 30 binin üzerinde izleme almış. Bu videodan çok ciddi satış yaptığından eminim.

youtubedan para kazanma
youtube ile satış ortaklığından para kazanma

Video hazırlamayı bilmeyenler kolay video hazırlama programları ile dakikalar içerisinde yeni videolar hazırlayabilirler. Veya farklı bir yöntem ile youtube daki olan videoları bilgisayarınıza indirip üzerinde ufak değişiklikler yaparak yeniden kendi hesabınızdan yükleyebilirsiniz.  Böylece youtube da kopya video olduğunu anlamaz.

İstediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirmek için keepvid.com u kullanabilirsiniz. İndirdiğiniz videoları biraz değiştirmek için ise herhangi bilinen programlardan birini kullanabilirsiniz.

Videolardan gelen trafik ile devamlı kazanca erişebilirsiniz. Bu konuda youtube en iyi seçimdir. Yine burada da seo kurallarına uyarak yani video başlığı, video açıklamaları, etiketleri doğru kelimelerle girerek videonuzun daha fazla izlenmesini sağlayabilirsiniz.

İnternette Sosyal Medya ve Forum Tanıtımları İle Para Kazanma

Satış ortaklığından para kazanmanın bir diğer yolu facebook gibi sosyal medya platformlarında o konu ile alakalı sayfalara yorum yazıp link paylaşmaktır. Satmak istediğiniz ürünle alakalı sayfalarda tanıtımlar yaparak satış yapabilirsiniz.

Bir diğer platform olan forumlarda satmak istediğiniz ürün için tanıtımlar yapabilir ve ziyaretçi çekebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse gastrit sorunu olan kişiler için google da gastrit doğal tedavi forum kelimesini yazın ve arayın. Çıkan sonuçlarda o konuda bir çözüm arayan kişilerin forumda yazmış oldukları yazılara rast gelirsiniz. O foruma kaydolarak altına ürün ile ilgili tavsiyelerde bulunabilirsiniz. Buda bir yöntemdir. Sadece biraz emek gerektirir.

Para Harcayarak (Sermaye Gerektiren) Kazanç Sağlayabileceğiniz Yöntemler

Adwords, Facebook, Yahoo, Bing ile Ücretli Reklamlar

Uzun yıllar satış ortaklığı ürünlerini ücretli veya kupon yoluyla birçok affiliate sattı. Bundan çok ciddi paralar da elde edenler oldu. Birkaç ay içerisinde 200 bin lira gibi rakam kazananlardan bahsediyorum. Fakat google buna önlem olarak kupon olayını bitirdi ve direkt satış ortaklığı linkleri ile reklam vermeyi yasakladı.

Peki şimdi neden bundan bahsediyorum. Çünkü hala ücretli olarak satış ortaklığı linkiyle reklam vermek mümkün. Çeşitli cloak yöntemlerle ister türkiyedeki ister yurtdışındaki ürünlere doğrudan reklam verilebiliyor. Bu yöntemi hem google hemde diğer tüm ücretli reklam platformlarında uygulamak da mümkün. Reklamlar ücretli olduğu için tbm leri optimize ederek kar elde edilebiliyor.

Alakalı Sitelere Reklam Verme

Birçok webmaster forumunda özellikle r10.net gibi platformlarda şu tarz ilanlar görürsünüz. Aylık 100k hitli sağlık siteme reklam alıyorum ücret 120 tl dir. Satmak istediğiniz ürün ile alakalı olduğunu düşündüğünüz bir sitenin reklam alanına bu yolla reklam verebilir, satış yapabilirsiniz. Hemde size ait olmayan bir siteden para kazanıyorsunuz ufak maliyetlerle.

Şöyle bir hesap yapalım. 100.000 trafiği olan bir siteden tıklama oranı %10 olsun. 10.000 tıklama alırsınız. Bu ziyaretçilerden %0,5 bile dönüşüm alsanız 50 satış yapmış olursunuz. Satış başına 30 lira kazansanız 30 tl * 50 satış : 1500 lira demek. Ufak rakamlar harcayarak iyi gelirler elde edilebilir. Burada dikkat edilmesi gereken şey satmak istediğiniz ürün ile ya tam alakalı bir siteye reklam vermek veya o ürün örneğin bayanlara yönelikse bayanlara hitap eden bir sitede reklam vermek daha akıllıca olacaktır.

satış ortaklığından para kazanma
satış ortaklığı ile para kazanma yolları

Gördüğünüz gibi internetten para kazanma yolları konusunda birçok yöntem olduğu gibi satış ortaklığı ile para kazanma konusunda ücretli ve ücretsiz bazı yöntemleri listelemeye çalıştım. Bu yazıyla alakalı olarak aklınıza takılanları yorum kısmına yazın. Yeteri kadar detaylı anlatamadığım için kafanızda soru işaretleri olması muhtemeldir. Hele bu işe yeni başlayan biriyseniz bu daha normal. Aynı gün içerisinde yorumlarınıza cevap verilecektir. Şimdilik bu kadar, bol kazançlar.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir