Giriş / Para Kazanma / Blog Yazarak Para Kazanmak
blogdan para kazanma yöntemi
blogdan nasıl para kazanılır

Blog Yazarak Para Kazanmak

Blog yazarak para kazanmak isteyenlere en uygun kazanç yöntemini paylaşmak istiyorum. Öncelikle blog nedir bilmeyenler ve yeni başlayanlar için öncelikle açıklayalım. Blog için en genel açıklama ile bir veya birden fazla konu hakkında makaleler yazıp yayınlayabileceğiniz websiteleridir.

Bu temel açıklamayı yaptıktan sonra blog ile para kazanmanın çeşitli yollarına bir göz atalım. Blog ile nasıl para kazanılır veya blog bize nasıl kazandıracak? sorularına yanıt verelim öncelikle. Aslında çok temel ve basit mantıkla yazılar yayınladığınız konuda bir ürün veya hizmetin tanıtımlarını yaparak gelir elde edebilir veya adsense tarzında ücretli reklam servislerinden faydalanabilirsiniz.

Blog yazarak para kazanmanın en kolay yolu satış ortaklığıdır. Bu yöntem ile hayal bile edemeyeceğiniz gelirlere ulaşabilirsiniz. Sadece dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var, eğer sizde bunlara özen gösterirseniz düzenli ve devamlı artan bir gelire sahip olabilirsiniz. Dilerseniz soru cevap şeklinde blog ile para kazanmayı açıklamaya çalışalım, bu şekilde daha faydalı olacaktır.

  • Blogdan para kazanmanın en hızlı yöntemi hangisidir?

Blogculuktan en yüksek geliri elde edebileceğiniz ve en hızlı kazanç sağlayabileceğiniz yöntem satış ortaklığı (affiliate marketing) yöntemidir. Satış ortaklığının ne olduğunu bilmeyenler şurada yazmış olduğum satış ortaklığı nedir satış ortaklığı siteleri adlı yazımı okuyabilirler.

  • Satış ortaklığı ile blogculuk yaparak ne kadar kazanabilirim?

Aslında bu biraz sizin ilginize ve çalışmanıza bağlı olarak değişmekle birlikte yarı ciddiyetle düzenli yazılar yazarak ayda bin lira dan fazlasını kazanmanız zor değildir. Tabi bu rakamı yeni başladığınızı varsayarak söylüyorum, daha ilgili ve çalışkan olmanız durumunda bu rakamın 3-4 bin liraya da çok rahat ulaşabileceğini söylemeliyim.

  • Param yok veya kodlama bilgim yok blogu nasıl kuracağım?

Meraklanmayın blogculuk maliyetsiz ve sadece biraz emek gerektiren bir kazanç yöntemidir. Ayrıca herhangi bir programlama bilgisine de ihtiyacınız yoktur. Bu işten para kazanmak için ücretsiz blog servislerinden en iyisi olan aynı zamanda google’ın kendi servisi olan Blogger.com adresine girerek işe başlayabilirsiniz. Kaydolmanız için bir gmail hesabınızın olması gerekiyor bu sebeple eğer gmail hesabınız yoksa otomatik yönlendirilirsiniz, gmail hesabınızı açın. Daha detaylı bilgi için google’a blogger hesabı açmak yazarsanız ilgili videolardan hızlıca blog kurmayı görürsünüz, 2 dakikalık bir işlemdir.

  • Peki bu işten nasıl adım adım gelir elde edebileceğimi açıklarmısın?

Satış ortaklığı yazısını okudunuz ve satış ortaklığının ne olduğu bildiğinizi varsayarak devam ediyorum. Örnek affiliate network’ümüz gelirbank.com olsun. Eğer gelirbank hesabınız yok ise ücretsiz olarak affiliate hesabı açabilirsiniz. Buradaki ürünlerden bir tanesini seçelim, örneğin gastrit tedavi kitabına bakalım.

blogda satış için ürün seçmek
blog için ürün seçimi

Yukarıdaki ürün satış başına 28 lira bırakıyor yani günlük 1 satış ile ayda 840 lira kazanç sağlayabileceğimiz bir ürün. Ürün seçini tamam, sıra geldi bu konuyla alakalı bir blog açmaya. Blogger dan bu ürünü anlatan ücretsiz bir alan adı almamız gerekiyor. Bu alan adını alırken olabildiğince ürünü anlatan kelimeler içerisinde geçsin. Örneğin gastrittedavirehberikitabi.blogspot.com gibi bir alan adı işinizi görecektir. Veya gastritdogaltedavikitabi.blogspot.com da uygundur. Site başlığı ve açıklamalar kısmında da en alakalı birkaç cümle ile ürünü açıklayın yeter.

Ürün seçimi ve blog kurmayı yaptıktan sonra sıra geldi o konuda yazılar yayınlamaya. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise yazı yazmak için yazmamanızdır. Kendinizi gastrit sorunu olan bir kişi yerine koyup onun işine yarayacak ve sonunda öneri olarak bu ürünü tavsiye edebileceğiniz şekilde makaleler yazmalısınız. Çünkü internetten ürün almak isteyen kişiler öncelikli olarak o ürünün ne işe yaradığını veya bu sorunu çözecek hangi ürünlerin olduğunu araştırırlar.

Makalenizin en az 300 kelimeden ve mümkünse 600 kelimeden oluşmasına özen gösterin. Makale başlığında ve içerisinde satmak istediğiniz ürün ismi veya benzeri kelimeleri kullanın. Ve son olarak açtığınız blogda en azından 600 kelimelik 10 adet makaleyi 10 gün içerisinde her gün 1 makale olacak şekilde yayınlayın. Makalelerin altına da satış ortağı linkinizi koymayı unutmayın.

Bu yazıları okuyan kişiler makale sonuna koyduğunuz linkleri tıklayarak ürün satış sayfasına gider ve genelde 100-150 tıklamada bir satış olur. Bu yöntemin uzun yıllardır kullanılan ve çok kazandıran bir teknikdir. Mümkünse makaleleriniz seo kurallarına da uyarsanız o oranda satışlarınız artacaktır. Seonun ne olduğu konusunda bir yazı paylaşacağım bilmeyenler için.

blogdan para kazanma yöntemi
blogdan nasıl para kazanılır

Yukarıda gördüğünüz gibi bu yöntem ile sadece bir üründe 1 gün içerisinde 4 satış yapıldığı görülüyor. Blog yazarak para kazanmak isteyen herkes sermayesiz gelir elde etmeye başlayabilir. Şimdilik bu kadar farklı bir internetten para kazanma yönteminde görüşmek üzere.

blogdan para kazanmak, blog yazarak para kazanmak, blogdan nasıl para kazanılır

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

2 Yorumlar

  1. Evet bu sebeple kalıcı ve artan bir kazanca sahip olmak isteyenlere özellikle satış ortaklığını blogculukla birlikte tavsiye ediyoruz.

  2. Fırsat buldukça bu blogu takip etmeye çalışıyorum. Bu tür bilgi verici sitelerin çoğalması güzel bir şey, yeni yeni makalelerinizi bekleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir