Ülkemizdeki Satış Ortaklığı Piyasası Ne Durumda?

satış ortaklığı piyasası ve istatistikleri

Uzun yıllardır 2008 sonu itibariyle her yıl katlanarak artan bu piyasadan hayatını idame ettiren gerek yayıncı, gerek girişimci olarak kazanç sağlayan kişilerin olduğunu biliyoruz. Genelde birçok satış ortağının bu işi ek gelir olarak yaptığını söylemek yanlış olmaz. Tabi profesyonel yapan kişilerin, yayıncıların tam zamanlı olarak bu işten kazanç sağladıklarını ve ana işleri olduklarını da söylememek olmaz.

Buradaki profesyonel olarak bu işi yapmak konusunun altını çizmek istiyorum. Genelde az da olsa kendine yatırım yapmadan yüksek kazanç elde etmeyi beklemek ne yazık ki doğru bir anlayış değildir. İnsanımızın bu mantıkta olması sebebiyle profesyonel ve çok yüksek gelir elde eden kişi sayısı azınlıkta kalıyor.

Peki yüksek gelir elde etmek isteyen ama edemeyenlere ne tavsiye ediyoruz? Blogumuzdaki internetten para kazanmada en çok yapılan hatalar adlı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Kişisel gelişim ve işinize ufak da olsa yatırım yapmadan, hatalı yönlendirme sebebiyle az kazanan ve bir türlü kendini geliştiremeyenlere çok özel tavsiyeler bulunuyor ilgili yazıda.

Kalıcı ve yükselen gelir elde etmenin kilit noktası yayıncı olmaktan geçiyor. Maliyetinin düşük olması, kalıcı olması, artan bir gelir sunması blog/websitesi yayıncılığının yıldızını parlatıyor. Yurt dışında bu piyasa çok ciddi ve milyar dolarlar seviyesinde gelir paylaşımı sunuyor. Bizde ise bu piyasa milyon liralar ile ölçülebilir. Tabi bu rakam sürekli geliştiği için ülkemizde de umut verici bir konumda duruyor. Gelin sizde doğru bir eğitim ile kalıcı ve artan bir kazancın tadını çıkarın ve bu pastadan pay alın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir