Giriş / Para Kazanma / İnternette En Fazla Satılan Ürün Kategorileri Hangileridir?

İnternette En Fazla Satılan Ürün Kategorileri Hangileridir?

İnternette en fazla satılan ürün çeşitleri konusu sadece satış ortakları için değil diğer tüm eticaret işiyle uğraşanlar için de faydalı olacaktır. Genelde biz satış ortaklarının internetten daha fazla para kazanma isteğinden kaynaklanmak üzere en fazla satışını yapıp, daha fazla komisyon kazanacağımız sektörleri araştırmamız neticesinde bu liste ortaya çıktı. Uzun yıllardır da ufak değişiklikler haricinde bu kategorilerde bulunan ürünler hep sattı ve yüksek komisyon bıraktı diyebiliriz.

Bu kategoriler arasında teknoloji kategorisini ele almayacağız o bilinen ve yüksek rekabet içeren ama az komisyon bırakan bir sektördür. Zaten satış ortakları teknoloji ürünlerini pek de satmazlar (telefon, bilgisayar, sarj cihazı vb. ürünlerden bahsediyorum).

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki satış ortaklığı ile internetten para kazanma konusunda en önemli kural o ürünün bir sorun çözüp çözmediğidir. Eğer satışını yapmak istediğiniz ürün bir soruna çözüm buluyor ise emin olun çok ama çok satışını yaparsınız hemde uzun vadeli olarak. Hemen kategorileri sıralayalım.

 • Karşı cins ile ilgili sorunları çözen kitaplar, eğitimler
 • Cinsel sorunlara çözüm bulan ürünler, kitaplar
 • Herhangi bir konuda hastalığa çözüm üreten ürün veya kitaplar
 • Güzellik ve bakım ile ilgili ürünler
 • Zayıflama ve diet
 • Evliliği kurtarma ve aile hakkındaki kitaplar ve eğitimler
 • Masaüstü ve mobil yazılımlar
 • Wealth programlar (internetten para kazandırmayı öğreten eğitimler)
 • Psikoloji ve kişisel gelişim hakkındaki ürünler

Yukarıdaki sıraladığım kategorilerin satış ortağı olursanız internet üzerinden devamlı olarak para kazanabileceğiniz ürünleri içeriyor. Para kazandıran ürün kategorilerinin yanında birde ara sıra satışı olan kategoriler de bulunuyor. Bunları ise şöyle sıralayabiliriz. Bunları sıralarken sadece Türkiye pazarına göre listelediğimi bilmenizi isterim. Yoksa aşağıdaki liste de yurt dışında en fazla satan ürün kategorileri arasındadır.

 • Spor hazırlık ve idman programları (atletizm, futbol, basketbol gibi eğitimler)
 • Hobi ve el işi kategorisi
 • Hipnoz teknikleri

Para kazanma yolları arasında satış ortaklığını kullanarak doğru kategori üzerinden iyi bir pazarlama çalışmasıyla uzun vadeli olarak gelir elde edebilirsiniz. Önemli olan öncelikle ilk sırada listelediğim listeye odaklanarak çalışmalar yapmanızdır. İnternetten satışın kuralları normal hayattaki gibi işlemediğinden bu listeye ülkemiz için sadık kalırsanız gelirleriniz düzenli olarak artacaktır. Şimdilik bu kadar, sağlıcakla.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir yorum yapılmış

 1. Uygun olan her şey alır satarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir