Giriş / Para Kazanma / Video Sitelerinin Online Pazarlamadaki Önemi

Video Sitelerinin Online Pazarlamadaki Önemi

Günümüzde birçok video yükleme sitesi var ve insanlar internette geçirdikleri zamanın ciddi bir kısmını bu mecralarda harcıyor. En başta youtube, vimeo, dailymotion gibi en büyük video sitelerinin de bu konuda azımsanmayacak düzeyde bir ziyaretçi kitlesi bulunuyor. Zaten yapılan analizler de internet kullanımında en fazla zamanın video ve sosyal medya sitelerinin açık ara olduğu da görülüyor. Hal böyle olunca online pazarlama alanında çalışan ister satış ortağı olsun ister diğer eticaret işlerinde çalışanlar olsun bu potansiyelden faydalanma peşine düşüyor.

Tabi biz bunu satış ortaklığı yönünden değerlendireceğiz. Soru cevap şeklinde gidersek en verimli nasıl kullanılabilir onu görebiliriz.

Video Siteleri Nasıl Etkin Kullanılır?

Satış ortakları internetten para kazanmanın kurallarından en önemlisi olan müşteriyi satışa hazırlama konusu iyi bilirler. Bir müşteri bir ürünü satın almadan önce ortalama o ürün hakkında 7 kez farklı yorum, yazı veya video inceler. Ancak satın alma kararı bu incelemeler sonucunda verilir. Bu yüzden video sitelerinde pazarlanmak istenen ürün veya hizmet hakkında kısa 1-2 dk lık da olsa videolar üreterek hem doğrudan pazarlamasını yapabilir veya blogunuza o ürün hakkında yazdığınız yazı için ziyaretçi gönderebilirsiniz.

Bu şekilde müşteri satışa hazırlanmış olur ve dönüşüm oranlarınız gözle görülür biçimde artar.

Video Sitelerinin Satış Dışında Faydası Var mı?

Evet var. Sonuçta her ürün veya hizmetin bir şekilde hayatiyetini devam ettirebilmesi için para kazanmaya yani gelir kaynağına ihtiyacı olsa da, bazen bu 2.ci planda da tutulabiliyor. Mesela sadece dijital pr yani dijital ortamda markalaşmak için video siteleri büyük bir nimet diyebiliriz. Hep görülen o ki, daha fazla kitleye, daha zahmetsizce ve kalıcı olarak ulaşmanın yollarından biri de video pazarlama yöntemleridir. Son olarak şurada yazmış olduğum video üretimi ile para kazanma yazıma göz atabilirsiniz. Bol kazançlar.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir