Giriş / Para Kazanma / Dijital Ürün Üretimi ile İnternetten Para Kazanma

Dijital Ürün Üretimi ile İnternetten Para Kazanma

Birçok kişinin aslında yeni duyduğu bu kazanç yöntemi, hem yeni nesil ticaret hemde satış ortaklığı ile alakalı bir konudur. Dijital ürünlere örnek olarak ekitaplar yani bilgisayar, cep telefonu veya tablet üzerinden okunabilen kitaplar, programlar, videolu eğitim setleri örnek gösterilebilir. İnsanlar çok ciddi paralar ödeyerek, sizin yazmış olduğunuz dijital olarak okunabilen bir kitaba normal hayatta bir kitaba ödenen paralardan daha fazlasını ödeyebiliyorlar.

Aslında önceki yazılarımızdan satış ortaklığı ile ilgili olan yazımızda başkalarının ürünlerini nasıl satabileceğinizden ve yüksek komisyonlar kazanabileceğinizden bahsetmiştik. İşte bu yöntemde o başkaları dediğimiz kişi siz oluyorsunuz. Yani siz ürünü üretip sitede listeliyorsunuz, satış başına komisyon veriyorsunuz yani bu ürünü satana şu kadar komisyon diyorsunuz. Satış gelince affiliate networkler bunu otomatik hesaplıyor ve satış ortağına komisyonunu size de kalan ödemeyi gönderiyor. İsterseniz biraz daha detaylandıralım, soru cevap şeklinde gitsek çok daha iyi olacak.

Nasıl Dijital Ürün Hazırlayabilirim?

Bir konu hakkında uzmansanız ve bunu paraya çevirmek istiyorsanız dijital ürün yaparak satışa sunmak tam size göredir. Somut bir örnek verelim, mesela photoshop programını iyi kullanıyorsunuz. Bu konuda photoshop eğitim seti adıyla bir videolu eğitim hazırlıyorsunuz, satış ortaklığı networklerinden birine ekliyorsunuz. Bunu yaparken satış ortaklarına da bir komisyon vermeyi unutmayın. Örneğin 89 liralık bir dijital photoshop eğitim seti için %40 komisyon verebilirsiniz satış ortağına. Böylece satışlarınızın artmasını sağlayabilirsiniz. Veya bir konu hakkında e kitap yazmak isterseniz de aynı şekilde işlem yapabilirsiniz.

Dijital Ürün Satışı ile Ne Kadar Kazanabilirim?

Ülkemizde 2009 yılından bu yana geliştirdiğimiz dijital ürün pazarı her yıl düzenli olarak büyümeye devam ediyor. O yıllarda ürettiğim birkaç ürün ile 60 bin liralık bir geliri 1 yıl içerisinde kazanmıştım. Yani 2009 yılından bahsediyorum. Hemde ürünleri satmak için herhangi bir çaba göstermeden, çünkü satış ortakları ürünümü satmak ve komisyon kazanmak için çalışıyorlardı.

Yurt dışında bu işten milyoner olan kişileri görmek mümkündür. Evet yanlış duymadınız sadece dijital ürün ekleyerek, ürünü satmak için bile uğraşmadan internet milyoneri olan kişileri görmek sıradandır. Dikkat ettiyseniz ürünü satmak için bile uğraşmadan dedim çünkü affiliate network yani satış ortaklığı networklerine ürününü ekleyerek binlerce satış ortağına benim ürünümü satana şu kadar komisyon dedikleri için otomatik bir satış kanalı zaten oluşuyor.

evden e kitap yazmak istiyorum

Peki Ürünleri Satmak için Hangi Satış Ortaklığı Sitelerini Kullanmalıyım?

Bu alandaki satış ortaklığı siteleri yani affiliate networklerin sayısı ülkemizde sayıları çoğalarak devam ediyor. Size güvenilir ve ödemeleri 15 günde bir alabileceğiniz GelirBank sitesini tavsiye ediyoruz. Birçok ürün sahibi ürünlerini ekleyerek başka satış ortaklarının ürünlerini satmasıyla aylık düzenli gelirlere ulaşabiliyor. Sizinde bir fikriniz var ise Gelirbank ile iletişime geçerek paylaşabilir ve bu konuda kendilerinden destek alabilirsiniz.

Dijital Ürün ile Para Kazanmanın Avantajları

  • Maliyetsizdir, ürün üretirken veya listelerken herhangi bir para harcamazsınız. Hatta ürün 1000 kez bile satılsa sistem bir kopyasını ürün satın alan kişiye otomatik yolladığı için ne ürün gönderimi ile uğraşırsınız ne de kargo masrafı vardır çünkü herşey dijital olarak gönderilir ve indirtilir,
  • Ürün satışı ile uğraşmazsınız, ürünü bir satış ortaklığı sitesine ekleyin ve satış ortaklarının ürününüzü satmasını izleyin. Dijital ürün satmak sandığınızdan kolaydır. Yapmanız gereken bazen müşterilerinizin ürün satın almadan önce soruları olabilir bunları cevaplamanız yeterlidir,
  • Hızlı para kazanmak isteyen kişiler bu yöntem ile ciddi gelirler elde edebilirler,
  • Herhangi bir vergi kaydınızın olması gerekmez, sizin yerinize satış ortaklığı siteleri vergisini öder.

Yurtdışında uzun yıllardır bu konuda büyük bir pazar bulunuyor ve rakam olarak milyar dolarlar ciro yapıyor. İngilizce, ispanyolca gibi dillerde clickbank sitesi üzerinden ürün sahipleri ürünlerini satışa çıkarıyorlar. Ülkemizde ise GelirBank affiliate network ile bu işi yapabilirsiniz. Satış ortaklığı ile ilgili ürünlerin genelde çoğu bir sorunu çözen veya bir konu hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayan ürünlerdir. Yani az önce örnek verdiğim photoshop eğitim seti gibi. Bu ürünü alacak kişilerin sorunu o programı kullanmayı bilmemesi, sizde böyle bir ürün yaparak o kişiye bir anlamda bilginizi satmış oluyorsunuz.

Tabi çok ilginç ve satan ürünlerde buluyor, örneğin ilişkiler kategorisinde yer alan eski sevgiliyi geri kazanma yöntemleri gibi kitaplar. Bu alanda bilgili olduğunu düşünen kişi, konuyla ilgili bir ürün yapmış ve bunu satışa çıkarmış. Ve bu üründe çok güzel satıyor. Bu şekilde çok fazla örnek vermek mümkün, ürün bulma konusuyla ilgili sınır sizsiniz, herşey ürün olarak satılabilir.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir