Giriş / Para Kazanma / Zengin Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor? Zengin İnsanların Farkı Nedir?

Zengin Olmak İçin Ne Yapmak Gerekiyor? Zengin İnsanların Farkı Nedir?

Hayatımızın mutlaka bir yada birkaç dönenimde kendimize şu soruları veya benzerini çokça sormuşuzdur. Bu adam nasıl zengin oldu? Böyle zengin olmak için ne yapmak lazım? İşte bugün aslında zengin olmak için ne yapılması gerektiği bir başka deyişle zengin olmanın formülünü anlatmaya çalışacağız. Evet zenginliğin bir formülü var, yanlış duymadınız.

Her şeyden önce dünyada her şeye sahip olmanın bir bedeli olduğunu ve doğal olarak çok para kazanarak zengin olmanın da bir bedeli olduğunu hatırlatmadan geçemeyeceğim. Bu anlatılan formülün ister internetten para kazanma konusunda, ister farklı sektörlerde de kullanılabileceğini hatırlatmak isterim.

Aslında zengin insanların, fakir ve orta derecede yaşayan kişilere göre para kazanma konusuna daha farklı bir açıdan baktığını söylemek hiç de yanlış olmaz. Videoda az sonra izleyeceğinizin ufak bir özetini de geçmek isterim.

  • Fakir insanlar gereksiz alışveriş yapar ve gelir kaynakları çok kısıtlı olduğundan ay sonunu zor denkleştirir.
  • Orta düzeyde yaşayan insanlar kazançları nispetinde harcama yapma eğilimde olur ve bir süre sonra harcamaları kazançlarını geçtikleri için gelir açısından fakir kategorisine girer.
  • Zengin insanlar ise kendilerine gelir getirici varlıklara (pasif gelir kazandıran işler yani az çaba ile para kazandıran) sahip olurlar. Kazandıkları gelirleri ise yeni kazanç kaynağı olabilecek yeni varlıklara yatırırlar. Böylece gelir kaynakları ve kolları çeşitlendiği için asla gelir anlamında yerinde saymazlar.

Videonun belirttiği en önemli nokta ise bizim her zaman savunduğumuz kendine yatırım yaparak eğitim alma konusu da gelir getirici unsur yani varlık olarak nitelendiriliyor. Yani bir konu veya iş hakkında bilgi sahibi olmak için yapılan yatırımın mutlaka maddi dönüşü olur, onu anlatıyor.

İşte internet milyoneri videolu eğitim seti de bu mantık ile hazırlandı. Yani bu eğitimi alan herkesin kendilerine otomatik ve kazancı devamlı büyüyen bir varlık sahibi olması.

Aşağıda izleyeceğiniz videoyu baştan sona kadar sindire sindire izlemenizi ve not almanızı da öneriyorum.

İnternetten para kazanma konusunun da gelir getirici bir varlık kapsamında olduğunun altını çizmek istiyorum. Bugün baktığımızda dünyanın en zengin iş adamlarının ilk 1000 sıralamasında uzun listede çoğunlukla internet tabanlı işleri yapan kişilerin olduğunu görürsünüz. Bu videonun zengin olmanın aslında bir zihniyet meselesi olduğunu anlatması dileklerimle. Bol kazançlar.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

2 Yorumlar

  1. Hayatımın en kötü dönemini yaşıyorum şuan da ve sizin bu paylaşımınızı rastgele buldum. Teşekkür ederim zengin olmam konusunda adım atmama vesile olduğunuz için.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir