Zaman Kaldıracının Satış Ortaklığı Açısından Değerlendirilmesi

Zaman kaldıracı birçok sektör açısından yorumlanabilir durumda olan bir konudur. Başarılı iş adamlarından tutun, yüksek rakamlar kazanan süper affiliate dediğimiz yüksek rakamlı paralar kazanan satış ortaklarına kadar bu kavram geçerliliğini sürdürüyor. Önce zaman kaldıracı nedir bilmeyenler için açıklayalım.

Zaman Kaldıracı Nedir?

En basit tanımıyla bir kişinin bir günde yani 24 saatte elde edebileceği gelir yerine, yine bir kişinin 24 saat içerisinde farklı ve pasif gelir kaynakları yaratarak daha yüksek gelir elde etmesi zaman kaldıracı kullanımı olarak açıklanabilir. Kafanızın karışma ihtimaline karşılık bu konuyu somut bir örnekle açıklamak istiyorum.

Diyelim ki bana ait bir tarla var. Bu tarlada eğer ben bir gün boyunca çalışırsam 50 kg. ürün toplayabiliyor ve 100 lira para kazanabiliyorum. Ama tarlamda çalışacak 5 işçi bulursam onlar ortalama 250 kg. ürün toplar ve 500 liralık ciro yaptırırlar. İşçi maliyetlerini düştükten sonra 24 saatte 100 lira kazanmak yerine, zaman kaldıracını kullanarak 100 tl + 500 tl (işçilik maliyeti hariç) para kazanmış olurum.

Aslında bu örnekteki gibi bir anlamda 5 işçinin zamanını alıp kullandım. Yani kendi 24 saatimde işçilerin 24 saat* 5 : toplam 120 saatini kullanmış oldum.

Satış Ortaklığında Zaman Kaldıracı Nasıl Kullanılır?

Aslına bakarsanız zaman kaldıracını yukarıda vermiş olduğum örnektekinin aksine maliyetsiz olarak da kullanabilirsiniz. Bizim işlerimizde en önemli gelir kaynağı pasif gelir kaynaklarıdır. Yani üzerinde çok zaman harcamadan ve düzenli gelir getiren işler pasif gelir kaynağı olarak adlandırılır.

Herkesin 1 günde 24 saati olduğuna göre yaptığım her işten kesintisiz gelir elde etmek pasif ve devamlı gelir elde etmemi sağlar. Bu da ben ileride yeterince ilgilenemesem bile para kazanacağım anlamına gelir. Zaman kaldıracı ile para kazanmaya örnek blog yazarak para kazanma uygundur. Yazdığınız yazılardan uzun süre gelir elde etmek pasif gelir kaynağı ve zaman kaldıracı olarak adlandırılabilir. Veya önceden hazırladığınız mailleri izinli mail pazarlama yöntemiyle otomatiğe almak zaman kaldıracı kullanmanın yollarından biri olarak örneklendirilebilir. Satış ortaklığı zaman kaldıracı kullanma konusunda çok uygun bir sektördür.

Size bir sır vereyim mi? Şurada yazmış olduğum zengin olmak için ne yapmak gerekiyor? zengin insanların farkı nedir? adlı yazıda ve videoda zengin olan insanların pasif gelir kaynakları yaratarak gelirlerini devamlı büyüttüklerinden bahsediyor. Umarım bu yazıdan sonra kafanızda bir ışık yanmıştır. Faydalı olması dileğimle.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir