Giriş / Para Kazanma / Video Üretimiyle Para Kazanma
video üretimiyle para kazanma

Video Üretimiyle Para Kazanma

İnternette bir çok kişi zamanını video izleyerek geçiriyor. Bazen eğlence amaçlı, bazen ise bir konu hakkında bilgi almak için kullanılıyor. Bunların temelinde hızlıca öğrenme ve güzel vakit geçirme yatıyor. Her şeyden önce video izleyen kişi ekstra efor sarfetmeden, okumadan veya bir araştırma yapmadan öğrenme çoğunluğa cazip geliyor. Hal böyle olunca internetten video üretimiyle para kazanmak isteyen kişiler için de çeşitli fırsatlar doğruyor diyebiliriz.

Aslında youtube gibi video servislerini cazip yapan şey, inanılmaz bir ziyaretçi akışının olması. Online kazanç sağlamak isteyenler bilir ki, ne kadar çok alakalı ziyaretçi o kadar çok paradır. Bu mantıktan yola çıkarak video servislerini ve özellikle youtube’u nasıl kullanmamız gerektiğini ve buradan nasıl kazanç sağlayabileceğimizi inceleyeceğiz. Bunu yaparken arama motorlarına uyumlu hale getirmeyi de öğreneceğiz.

Herşeyden önce tersten giderek bu işten nasıl para kazanabileceğimizi bilmemiz ve ona göre plan yapmamız önem arzediyor. Bu sebeple hemen videolardan para kazanma yollarına bir göz atalım.

Satış Ortaklığı Ürünleri ile Para Kazanma

Malum satış ortaklığı en güvenilir ve en fazla kazandıran yöntemdir internet üzerinde. Çok düşük trafikle bile bir maaş kazanabileeğiniz bu yöntemde, doğru adımlar attığınızda başarı kaçınılmazdır. Bu konuyu bilmeyen ve öğrenmek isteyenler satış ortaklığı nedir satış ortaklığı siteleri adlı yazımı okuyabilirler. Detaylıca konuyla ilgili bilgiler verip en güvenilir satış ortaklığı sitelerini listeledik. Satış ortaklığını bildiğinizi veya ilgili yazıyı okuduğunuzu varsayarak devam ediyorum.

Satış ortaklığı ürünlerinden örnek olarak aşağıdaki ürünü seçelim. Satış başına 32 lira net veriyor ve ilginç bir ürün. Saç beyazlaması hakkında yazılmış bir kitap. Birçok kişinin yaşadığı sorunlara doğal çözüm üretiyor.

video üretimi ile para kazanma

Hemen google kelime aracına gelip saç beyazlaması yazıyorum karşıma yüzlerce sonuç çıkıyor. Bu kelimelerden örnekle saç beyazlaması bitkisel çözüm kelimesini seçiyorum. Bu kelime için bir video hazırlıyorum. Video konusunda ister ürün resimleri kullanabilirsiniz, dilerseniz sadece slayt yaparak 2-3 dakikalık arkada fon müziği olan bir video hazırlarsınız. Dikkat etmeniz gereken şey video sonuna doğru youtube açıklama kısmına doğru bir ok göstererek satış ortaklığı linkinizi işaret etmek. Böylece o videoyu izleyen kişi video açıklama kısmında yer alan satış ortaklığı linkinizi tıklayarak ilgili ürün sayfasına gidecek. Şu videodaki satış ortağının yapmış olduğu gibi.

youtube ile ziyaretçi çekmek

Ürün satın aldığında ise 32 liralık komisyonu otomatik olarak kazanmış olacaksınız. Bu videoyu izleyen kişi o ürünle alakalı olduğu yani beyaz saçlarından şikayetçi olduğu için videoyu izledi ve satış sayfasına gittiğinde yüksek ihtimalle ilgili ürünü alır. Satış ortaklığı ürünlerinde yüksek ziyaretçi olmadan bile ciddi satış potansiyeline erişirsiniz. Bu yüzden her fırsatta dile getirdiğimiz gibi satış ortaklığı en iyi internetten para kazanma yoludur.

Bu ve bunun gibi videoları kolay video üretim programları ile dakikalar içerisinde yapabilir ve bu işten para kazanmaya anında başlayabilirsiniz. Youtube videolarını arama motorlarına uyumlu hale getirmek çok önemli olduğu için temel olarak video optimizasyonunu listelemek istiyorum. Böylelikle videonuzu daha çok kişi izler ve satışınızın artmasına katkıda bulunur.

  • Videonun bulunduğu kanal adı satmak istediğiniz ürünü anlatan genel bir isim olmalıdır (örnek yukarıdaki videoda kanal adı saç beyazlaması bitkisel çözüm olarak geçiyor),
  • Videonun başlığı google da araması olan bir kelime olmalıdır,
  • Video açıklama kısmına en azından 4-5 satırlık videonun ve ürünün  ne ile alakalı olduğunu anlatan bir açıklama eklenir,
  • Mümkünse o kanalda o konuyla alakalı videolar paylaşılmalıdır,
  • Videoyu yüklemeden video optimizasyonları yapılıp o şekilde yüklenmelidir,
  • Son olarak satış ortaklığı linklerinizi açıklama kısmına koymayı unutmamalısınız.

Burada satış ortaklığı ve youtube ziyaretçisini ortak kullanarak para kazanma yolunu öğrenmiş olduk. Bir diğer yöntem adsense ile videolarınızdan kazanma yoludur. Fakat biz bu yöntemi önermiyoruz. Adsense ile kazanmak çok yüksek trafikli (milyonluk izlemesi olan) videolar için mümkündür. Zaten çok daha fazla kazancı, çok düşük ziyaretçi ile satış ortaklığı yaparak kazanabilirsiniz. Şimdilik bu kadar, sorularınız olursa yanıtlamaktan memnuniyet duyacağız.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir