Satış Ortaklığı Nedir? Satış Ortaklığı Siteleri

satış ortaklığı veren siteler

İnternetten para kazanma konusunda en etkin olarak kullanılan yöntemlerin başında satış ortaklığı ile para kazanma geliyor. Satış ortaklığı siteleri tarihi 1993 yılına amazon gibi internet sitelerine kadar dayanıyor. Yani neredeyse internet tarihi kadar eski ve devamlı kazandıran bir yöntem. Dilerseniz satış ortaklığı nedir gibi bir açıklamayla başlayalım.

Satış Ortaklığı Nedir?

Bir diğer adıyla affiliate marketing olan bu yöntem bir mal yada hizmetin satışı veya duyurulmasına aracılık ederek belirlenen komisyonu alma işlemidir. Bu nasıl oluyor, detaylandıralım. Örneğin internette satılan bir kitap var ve bu kitabın satıldığı internet sitesi satış ortaklığı ile ürününün pazarlaması karşılığında %30-40-50 gibi komisyonlar veriyor. Kitabın satışını yapmak için sitenin satış ortaklığı panelinden giriş yapıp ürün için verilen size özel bir link alırsınız. O link ile ister sitenizde, ister sosyal platformlarda tanıtımını yaparak altına burayı tıklayıp siteye ulaşabilirsiniz tarzında tanıtımlarını yaparsınız. O linki tıklayıp satış sayfasına giden kullanıcı o ürünü alırsa size belirlenen komisyon otomatik olarak yazılır. Bu arada size verilen o linkin adı affiliate link yani satış ortaklığı linkidir.

Şimdi şu dediğinizi duyar gibiyim, nasıl oluyorda benim ziyaretçi yolladığımı sistem anlayacak ve benim hesabıma komisyon yazacak? Açıklayalım, size özel verilen affiliate linkin içerisinde üye id bulunur, bu üye id sayesinde ürün satıldığında ilgili komisyon hesabınıza yazılır. Ayrıca diyelim müşteri linki tıkladı ve o ürünü o gün almadı da 1 hafta sonra aldı, sistem yine çerezler vasıtasıyla o siteye ziyaretçiyi sizin yolladığınızı anlar ve yine komisyonu hesabınıza yazar. Yani siz yeter ki satış sayfasına ilgili ziyaretçiyi yollayın gerisini sistem hallediyor.

Tabi dikkat ederseniz ilgili ziyaretçiyi yollayın dedim. Yani satmak istediğiniz ürünün hedef kitlesi ne ise o kitleye uygun yerlerde tanıtım yapmak çok önemli. Yani hemoroid ile ilgili bir ürünün tanıtımını o konuyla alakalı ortamlarda sitelerde, forumlarda veya videoların altında tanıtmak daha mantıklı ve satış oranını arttıran bir çalışma olur. Satış ortaklığı linkleri ne kadar alakalı ortamlarda dağıtırsanız o denli satış oranınız yükselir. Hatta gecenin 3’ünde bile hiç tanımadığınız birisi sizin tanıtımınız vasıtasıyla o ürünü alır ve siz o hiç tanımadığınız kişiden para kazanmış olursunuz.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanmanın Avantajları

 • Kendinize ait bir ürünün olmadan sadece aracılık ederek kazanmaya başlarsınız,
 • Ürün size ait olmadığı için müşteri desteği ve muhasebe, firma açma gibi sorunlarla uğraşmazsınız, herşeyi ilgili firma halleder.
 • Birçok zaman satışlarınız otomatik olarak geldiğinden haberiniz olmadan çalıştığınız oranda çok ciddi paralar kazanırsınız,
 • Bu iş için herhangi bir mezuniyet veya statüde olmanız gerekmez, tek ihtiyacınız olan şey internet bağlantısı olan bir bilgisayardır,
 • İşin en güzel yanı ise asla yüz yüze bir satış yoktur, siz internette bir yerde tanıtım yaparsınız ve altına kendi affiliate linkinizi koyarsınız satış kendiliğinden gelir ve kazanç hesabınıza yansır,
 • Günde sadece bir satışla bile şuan kazandığınız maaşdan fazlasını kazanırsınız.

Yurt içi ve dışında birçok kişi bu yöntemle geçimini sürdürmekte hatta sürdürmenin ötesinde zengin olmaktadır. Ülkemizde özellikle 2009 yılından beri bu alanda hareketlenme yaşanmaya başladı ve yükselen bir trend şeklinde devam ediyor (2009 yılından beri satış ortaklığını öğreten eğitimler verdik ve hali hazırda eğitimlerimiz devam ediyor).

Peki tanıtımını yapmak istediğim ürüne nasıl ziyaretçi gönderebilirim? Sorusuna birçok yöntem bulunmakla birlikte sizin hoşunuza gidecek yöntemleri deneyebileceğiniz gibi bir yanıt verebiliriz. İster satmak istediğiniz ürün için bir blog açıp makaleler yayınlayın ve linkinizi paylaşın, ister youtube dan video hazırlayıp tanıtımlar yapın ister sadece sosyal medyayı kullanın, ister ücretli reklam yöntemlerini kullanın bu size kalmış birşey.

Özellikle sitemizde bu konuda ücretsiz ziyaretçi yöntemlerini de anlatmaya çalışıyoruz. İncelerseniz hoşunuza giden yöntemleri kullanabilirsiniz. Hemen gelelim satış ortaklığı yapabileceğiniz satış ortaklığı sitelerine.

Satış Ortaklığı Siteleri

satış ortaklığı veren siteler
Satış ortaklığı siteleri.

Bu sistemin gelişmesiyle birlikte her ürün için tek tek satış ortağı olmak yerine onlarca farklı ürünü içinde barındıran satış ortaklığı sitelerine affiliate network deniyor. Affiliate networklerde ürün sahipleri sisteme ürünü ekliyor ve satış başına şu kadar veriyorum diyor. Sizde size özel linki alıp tanıtımlar yapıyorsunuz. Böylece ödemelerinizi de daha güvenilir olan affiliate networklerden alıyorsunuz.

Ülkemizdeki en iyi affiliate network yüksek komisyon oranlarının verildiği ve güvenilir firmalardan gelirbank.com dur. Gelirbank içerisinde onlarca farklı ve yüksek komisyonlar sayesinde birden çok ürüne satış ortağı olabilir ve ayda 2 kez ödeme alabilirsiniz. Evet yanlış duymadınız ayda 2 kez yani kazançlarınızı 15 günde bir alıyorsunuz.

Yurtdışı için ingilizcesi olanlara ise en fazla bilinen ve güvenilir clickbank.com u öneriyoruz. Burada da tıpkı gelirbank ta olduğu gibi yüksek komisyonlu ürünlere satış ortaklığı yapabilirsiniz. Eğer ingilizceniz yok ise tavsiyemiz gelirbank üzerinden hızlıca kazanmaya başlayabileceğinizdir. Gelirbank hali hazırda yüzlerce satış ortağı ile her ay ödeme yapan güvenilir bir satış ortaklığı ağı (affiliate network) dır. Satış ortaklığından para kazanma yollarını öğrenmek isterseniz satış ortaklığı ile nasıl para kazanılır adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Satış Ortaklığı Nedir Siteleri Hakkında Video

Satış ortaklığının ne olduğu ve siteleri hakkında çeşitli örnekler verilen videomuzu izleyebilir ve özet bilgi alabilirsiniz.

 

satış ortaklığı, satış ortaklığı nedir, satış ortaklığı siteleri, satış ortaklığı veren siteler

5 Yorum

 1. Çok güzel bir yazı satış ortaklığı hakkında bilgi almak isteyen için faydalı bir yazı

  1. Teşekkürler, internetten para kazanma yolları dışında yeni başlayanlar için de çeşitli bilgiler vermeye devam edeceğiz.

 2. Satış ortaklığı siteleri içerisinde gelirbank ile 1 yıldır çalışıyorum komisyonları iyi. Ayda 2 kez ödeme alıyoruz. Kazanç yolları arasında en etkili yöntem bence de satış ortaklığı.

 3. Bana göre satış ortaklığı olmasa açıkçası internetten kayda değer bir gelir elde etmek mümkün değil. Sizde zaten uzun zamandır bu konuda bilgilendirmeler yapıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir