Giriş / Para Kazanma / Satış Ortaklığı ile Para Kazanmanın En İyi 3 Yolu
satış ortaklığı ile para kazanmanın yolları

Satış Ortaklığı ile Para Kazanmanın En İyi 3 Yolu

İnternetten en fazla kazandıran yol satış ortaklığı. Bu yöntem ile 20 yılı aşkın zamandır evet yanlış duymadınız 20 yıldan fazla zamandır insanlar para kazanıyor ve kazandırıyor. Neredeyse internet tarihi kadar eski olan güvenilir bir yöntem yani. Konuyla ilgili bilgisi olmayanlar satış ortaklığı siteleri yazısından detaylıca bilgi alabilirler. Şimdi gelelim konumuza. Bu işten çok ve devamlı kazanmak için neler yapmalı ve hangi yöntemleri uygulamalıyız? Hemen bunu inceleyelim ve tavsiyelerimizi sıralayalım.

Öncelikle bir mal veya hizmetin online olarak satılabilmesi için, ihtiyaç olması gerekiyor. Yine bir örnekle açıklayalım eğer bir kişinin hemoroid sorunu var ise bu konudaki bir hemoroid ürününe ihtiyaç duyacaktır. Bu noktada hemoroid ürününe ihtiyacı olan kişiyi nasıl bulur ve satış ortaklığı linklerimizden geçiririz sorusu ortaya çıkıyor. Şöyle açıklayalım, internette başarının anahtarı odaklı ziyaretçiyi bulmaktır. Yani alakalı internet trafiğini bulmak tam olarak yüksek para kazanma anlamına geliyor.

Satmak istediğiniz ürün ile alakalı ziyaretçi bulmanın da çok çeşitli yöntemleri olduğu gibi kalıcı ve her zaman işe yarayan birkaç yöntemi açıklayalım. Bu yöntemler aynı zamanda otomatik para kazanmanıza da fayda sağlayacaktır. Yani sistemi bir kere kurdunuz mu, herşey kalıcı olarak işlemeye devam eder. İlk yöntem ile başlayalım.

Blogculuk ile Para Kazanma

Blog yani en genel tabirle istediğiniz konuda yazı yazıp yayınlayabileceğiniz internet siteleri blog olarak açıklanabilir. Artık herhangi bir teknik bilgiye ihtiyaç olmadan dakikalar içerisinde bir blog kurabilirsiniz. İster çok cüzi miktarda paralar ile bir hosting alarak wordpress kurabilir, ister ücretsiz blog servislerinden en iyisi olan google’ın servisi olan blogspot ile işe başlayabilirsiniz.

Satmak istediğiniz ürün veya hizmet hakkında yazılar yayınlayarak satış ortaklığı linklerinizi paylaşabilir ve o konuda düzenli yazılar yayınlayarak adım adım artan bir gelire ulaşabilirsiniz. Blogculukta dikkat edilmesi gereken en önemli şey seo uyumlu yazılar yayınlamaktır. Yani blogunuzu arama motorlarına uyumlu hale getirerek daha yüksek ziyaretçi çekebilirsiniz. Bu konuda blogculuktan para kazanan birçok kişi olduğu gibi, yurt dışında milyoner olan birçok kişi de bulunuyor. Evet yanlış duymadınız blog yazıları yazarak milyoner olan kişiler de vardır. Bunlardan en bilinenleri Zac Johnson, Yaro Starak, John Chow gibi satış ortaklığı ile milyoner olan blogculardır.

Tabi blogculuğu sadece satış ortaklığı ile kullanmadan da yüksek paralar kazanan kişiler de bulunuyor. Genelde moda, yemek tarifleri gibi alanlarda yazılar yayınlayan ve ciddi paralar kazanan blogcular da mevcuttur. Blogculuk uzun bir maraton olduğu gibi o maratonu ne kadar koşmaya gayret ederseniz o oranda kazançlarınız katlanır. Blog yazarak para kazanmanın kilidi ise arama motorlarından tanıttığınız ürün veya hizmeti arayıp sitenize %100 alakalı olarak gelen kişilere alakalı oldukları ürünleri tanıtarak satış ortaklığı linkinizden satış sayfasına göndermenizdir. Bu yolla yüksek geri dönüşüm elde edebilir ve internetten para kazanma konusunda büyük ve kalıcı bir adım atmış olursunuz. Konuyla ilgili yazmış olduğum blog yazarak para kazanma yazısını incelerseniz biraz daha detaylı anlatmaya çalıştım.

Video Üretimi ile Para Kazanma

Tıpkı blogculukta satmak istediğiniz ürün ile alakalı yazılar yayınlayıp arama motorlarında ziyaretçi çekildiği gibi video üretimi ile de aynı yöntem izlenebilir. Video üretiminden kasıt kişisel olarak kendinizin kamera karşısına geçip ürün tanıtması tabiki değildir. Tanıtımını yapmak istediğiniz ürün ile alakalı çeşitli görseller kullanarak (resim, slide şeklinde yazılar..), çok güzel videolar yapabilir ve dünyanın en iyi video servisi olan youtube a yükleyebilirsiniz. Videonuzu seo uyumlu hale getirerek yüksek ziyaretçi elde edebilir ve satmak istediğiniz satış ortaklığı ürününe açıklama kısmında link paylaşabilirsiniz.

Video yönteminde hiç bir maliyet olmadığı gibi çok ciddi ziyaretçi kitlesine ulaşabileceğinizi de unutmayın. Video açıklama kısmında ister blogunuzun linkiniz paylaşırsınız ister ise direkt satış ortaklığı linklerinizi paylaşıp gelir elde etmeye başlarsınız.

Ücretli Reklam Servisleri ile Para Kazanma

Yukarıda görmüş olduğunuz 2 yöntem de maliyetsiz yöntemlerdi. Bu yöntemde ise arama motorları ve içerik reklam servislerini ücret ödeyerek kullanabileceğimizi görelim. En bilinen ve dönüşümü yüksek olan reklam servisi google’a ait olan adwords reklam servisidir. Uzun yıllar birçok satış ortağının doğrudan para kazandığı bu yöntem ile ciddi paralar hala kazanmak mümkün.

Eskiden uygulanan yöntem satış sayfasına satış ortaklığı linkinden direkt reklam vermekti. Bu yöntemi google şuan hoş karşılamıyor. O yüzden uygulanan en iyi yöntem bir landing page yani basit bir ürün tanıtım sayfası ile reklam vermek daha mantıklı geliyor ve dönüşümü yüksek oluyor. Bu işte tıklama başına maliyet denilen TBM mantığıyla ödeme yapılıyor. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli yöntem ise maliyetlerinizi ve karınızı iyi hesaplamanızdır.

Temel olarak devamlı kazanç getirebilen yöntemler bu şekildeydi. Bu 3 yöntemi de aynı zamanlarda uygulayarak başarı elde etmemeniz için hiçbir sebep yoktur. Eğer sizde online kazanç imparatorluğunuzu kurmak istiyor ve internet milyoneri olma yolunda ilerlemek istiyorsanız, bu 3 satış ortaklığı ile para kazanma yöntemini uygulamaya hemen başlayabilirsiniz.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir