Giriş / Para Kazanma / Satış Ortaklığı ile Para Kazanmanın Avantajları
satış ortaklığı ile para kazanmanın avantajları

Satış Ortaklığı ile Para Kazanmanın Avantajları

İnternetin gelişmesiyle birlikte paralel olarak büyüyen ve çok uzun bir geçmişi olan (1993 yılından beri) satış ortaklığı, birçok kişi için kazanç kapısı olmaya devam ediyor. Öyle ki kimileri hayatı boyunca kazanamayacakları paraları birkaç yıl içerisinde kazanıyor, kimileri ise düzenli ve hayatını idame ettirecek paralar kazanıyorlar. Ama bilinen bir şey varki satış ortaklığı kazandırıyor ve işini büyütmek isteyen kişilere büyük fırsatlar sunuyor. Ülkemizdeki durum ise 2009 yılında bu işi tanıtmak için girdiğimiz çabalarla duyulmaya başladı. O zamandan beridir de belli oranda büyümeye devam ediyor. Bu işi tanıtan ilk kişilerden olmamız sebebiyle de ayrıca mutluluk duyuyoruz.

Satış ortaklığı tarihine baktığımızda yüzlerce internet milyoneri yarattığını görüyoruz. Bu kişilerin kazanç noktasında normal hayatta kazanılamayacak kadar hızlı ve yüksek gelir elde ettiklerini görüyoruz. Özellikle yurtdışında ülkemizden çok daha fazla bu alanda milyoner olmuş kişi bulunmaktadır. Bu işin kaynağı da sizi şaşırtmasa gerek Amerika’dır. Uzun yıllar hem ülkemizde hemde yurtdışı ve genellikle Amerika’daki ürünlere satış ortaklığı yaparak para kazanmaya çalıştım. Bu işin fiziksel dünyada para kazanmayla çok alakalı görünmediğini düşünen birçok kişi genelde bu kadar parayı nasıl olur da kazanıyorsun gibi sorular sormalarına sebep oluyordu. Çünkü internetten para kazanma insanların alışık olmadığı bir durumdu.

Düşünsenize hiç tanımadığınız birisine, bilmediğiniz bir zamanda, birebir satış yapmadan ve otomatik olarak gelir elde ediyorsunuz. İşte bu ilk zamanlarda insanların çok alışık olmadığı bir para kazanma modeliydi. Çoğu zaman uyurken bile internetten para kazandığımız zamanlar oldu ve hala olmaya devam ediyor. Satış ortaklığının bir meslek olarak kabul edilmesi de biraz zaman alacak gibi görünse de kendi milyonerlerini yaratmaya devam ediyor. İsterseniz önce gelin bu işi kimler yapabilir ona bakalım.

Satış Ortaklığını Kimler Yapabilir?

Satış ortaklığını öğrenmeyi seven ve emek vererek kalıcı olarak para kazanmak isteyen herkes yapabilir. Herhangi bir yaş, cinsiyet veya mezuniyet istemeyen bu meslek herkes tarafından uygulanabilir. En genel tabiriyle öğrenmeyi ve öğrendiklerini uygulamayı seven kişiler satış ortaklığında ciddi kazançlar elde ederler. Çünkü bu işte bilmek yetmez, uygulamak gerekir.

Bunu neden söylüyorum? Çünkü ne yazık ki satış ortakları genelde çok tembeldir. Kazandıkları gelir yeterli düşüncesiyle çok çalışmazlar ve genelde çok profesyonel değillerdir. Tabi bunu ülkemizdeki satış ortakları için  söylüyorum. Sanırım bu biraz bizim genetik kodlarımızda var.

İnternetten Satış Ortaklığı Yapmanın Avantajları Nelerdir?

Birçok avantajı olduğu gibi, bu işin cazibesini arttıran en önemli gördüklerimizi listeyelim. Böylece net olarak kafanızda bu işi yapıp yapamayacağınız şekillenecektir. Avantajlar şu şekilde sıralanabilir.

 • Kaç yaşında olursanız olun bu işi yapabilirsiniz,
 • İsterseniz işinizin yanında ek gelir kazanmak amacı ile de bu işi de yürütebilirsiniz,
 • İnternet bağlantınızın olduğu bir bilgisayarınızın olması bu işe başlamak için yeterlidir,
 • Herhangi bir yerden mezun olmanız beklenmez, tek şart emek vererek çalışmaktır,
 • Genelde ürünlerin çoğu dijital olduğu için yüksek komisyonlar kazanırsınız ve bu gelirinize de etki eder,
 • Evinizden hiç çıkmadan çalışabilirsiniz, yani ister ev hanımı olun, ister öğrenci, ister ek gelir kazanmak isteyen birisi hiç farketmez,
 • Çalıştığınız oranda kalıcı olarak düzenli gelir elde etmeye başlarsınız, tabi bunda uyguladığınız yönteminde etkisi vardır,
 • Sisteminizi kurduğunuzda siz uyurken bile internetten para kazanabilirsiniz,
 • Doğru uygulamalarla ve sistemli çalışarak hayat değiştiren bir kazanca ulaşabilirsiniz ve bu ana işiniz olur.

Bazı kişiler bu işe öncelikle ek gelir kazanmak amacıyla bakıyor ve daha sonra yüksek bir kazanca erişince ana işinden vazgeçiyor ve satış ortaklığı ile para kazanmayı ana işi haline getiriyor. Satış ortaklığından düzenli para kazanan kişilerin ortak özelliklerini sıralayalım. Bu kişilerin birçok ortak noktası olduğu gibi en bilinenleri ise şöyledir.

 • Çalışkandırlar, bahane üretmeden iş üretirler ve kendilerine günlük, aylık ve yıllık hedefler koyarlar,
 • Yeni teknikleri öğrenme konusunda isteklidirler, bunun için zaman ve para harcamaktan çekinmezler yani özetle işine yatırım yaparlar çünkü bilirler ki bilgi bu iş de paradır,
 • Farklı para kazanma metodlarını bir arada uygulasalar da kalıcı olan yöntemlere daha fazla ağırlık verirler.

Yukarıda saydığım bu 3 özellik eğer sizde varsa potansiyel bir internet milyonerisiniz. Evet yanlış duymadınız siz bir milyoner adayısınız. Uzun yıllara varan tecrübemiz bize tam olarak bunu gösteriyor. Bu konuda daha fazla bilgi almak isterseniz satış ortaklığı siteleri yazısını okuyabilirsiniz. İnternet milyoneri sitesini açma sebebimiz de aslında iş sorunu olan veya kendine bir gelir kaynağı yaratmak isteyen bu 3 özelliğe sahip kişilerin para kazanmasına yardımcı olmak. Sizde sormak istediklerinizi yorum kısmından bize yazabilir ve cevap alabilirsiniz. Şimdilik bu kadar, başka bir yazıda görüşmek üzere.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir