Giriş / Para Kazanma / Para Kazanma Rehberi
internetten para kazanma yolları
internetten para kazanma yolları

Para Kazanma Rehberi

Bu zamana kadar para kazanma yolları konusunda birçok yazı yazdık. Hepsi de internetten para kazanma ile alakalı hızlı, kalıcı ve artan para kazanma yöntemleri üzerine bilgi verme amaçlıydı. Bu işten kazanç sağlamanın en kolay yolunun odaklanma olduğunu bazı yazılarımızda da yazdık.

Çünkü herşeyden önce bir alan hakkında bilgi sahibi olmanız kazanç sağlamanız için ne yazık ki yeterli değildir. En önemli 2 madde olan odaklanma ve uygulamaya geçme hayati önem taşıyor. Ne yazık ki birçok kişi öğrendiklerini uygulamaktan kaçıyor ve bunun sonucunda kalıcı bir gelire ulaşamıyor. Bir örnek vermek gerekirse sitelerimizden kurs ile bu işi öğrenen sayısı 3000 kişi iken düzenli para kazanan kişi sayısı yüzlerle ifade edilebilir. Yani bilmek yetmez, uygulamak gerekir. İnternet milyoneri sitesini de kurarken bu misyon ile yola çıktık. Bu işe emek veren herkesin günümüz dünyasında yaşadığı maddi sıkıntılara bir alternatif gelir kaynağı yaratmalarına yardımcı olmak. İşte bu misyon bizim 2009 yılından bu yana bu işle ilgilenmek isteyen herkes tarafından da bilinmemizi sağladı. Düzenli gelire ulaşan kursiyerlerimizin geri dönüşleri bu işle ilgilenme azmimize büyük katkıda bulunduğunu söyleyebiliriz.

Bugün yazımızın amacı size bir rehber olması açısından sitede yazdığımız yazılara uygun şekilde listeleme yapmak. Yazılarımız hakkında soru cevap gibi hangi yazıyı ne amaçla okumanız gerektiği konusunda yönlendirme yapmak amacıyla bu yolu seçtik. Bu şekilde kolaylıkla aradığınız ve size uygun olan kazanç yolunu öğrenebileceksiniz. Yazımıza başlarken belirtmekte faydalı olduğunu düşündüğümüz bir husus bulunuyor. Bir çok işte olduğu gibi internetten para kazanma konusunda emek vermeden gelir elde etmeye çalışmak mümkün değildir ve emeksiz kazanç sağlamak isteyen kişiler yazıyı okumayı burada kesebilirler. Çünkü amacımız asla size anında milyoner olabileceğiniz yalanına inandırmak değildir. Düzenli çalışmayla mümkün olan yüksek gelire ulaşmanız için gerekli olan yolları zaten sitede yazılarımızda açıklamaya gayret ettik. Hemen başlayalım.

internetten Para Kazanma

internetten para kazanma yolları
internetten para kazanma yolları

 

Kulağa çok hoş gelen bir kelimedir genelde internetten para kazanma. Kolay olduğu ve çok kazanıldığı izlenimi her zaman vardır. Evet doğru çalışıldığında çok kazanıldığı da doğrudur aslında. Ama oturduğun yerden hiç emek vermeden ne yazık ki bu mümkün değil. Yeni başlayan kişilerin genelde en çok yaptığı hataların başında işe yaramayan yöntemlerdir. Bu konuda uzak durmanız gereken yöntemler adında bir yazı yazdık. Yazı içeriğinde kısaca sizlere zaman kaybettiren ve asla kazandırmayan yalan yöntemlerden uzak durmanız gerektiği üzerinde durduk. Çünkü hep gördüğümüz bu konuda yeni başlayanların özellikle anketlerden veya tıklamayla kazanmaya çalışmalarıydı. İlgili yazıda dikkat etmeniz ve zaman kaybetmemeniz için gereken tüm detayları en ince ayrıntısına kadar açıklamaya çalıştık. Bu yazı ile amacımız yeni başlayan kişilerin başarısız olmasını engellemek ve bu işe ön yargı ile bakmasının önüne geçmektir. Ancak doğru yöntemlerle başlayan kişiler başarılı olabilir.

Doğru yöntemi buldunuz ama yapmamanız gereken hataları bilmiyorsanız internetten para kazanmada en çok yapılan hatalar isimli yazıyı okumanızda fayda var. Hatta şiddetle öneriyoruz desek yeridir. Yazı konusunu kısaca özetlemek gerekirse, kişinin uyguladığı yöntemin doğru olması da bir yerde tam olarak yeterli değildir. Bu işde en önemli nokta uygulanan yöntemin çeşitli stratejik adımlar atılarak kalıcı ve yükselen şekilde olmasının sağlanmasıdır. İnternetten para kazanan kişilerin en çok yaptığı hatalar aslında tam olarak da bu yazıda listelendi diyebiliriz. Odaklanma sorunu yaşamaktan tutun, plansız çalışmaya kadar veya kendini geliştirmemeye kadar tüm hataların açıklamasını ve çözüm yolunu yazmaya çalıştık.

Gelelim kazandıran ama az kazandıran bir yönteme. Adsense ile internetten para kazanma yazısında bu konudan bahsettik. Genelde tabiri caizse öldürmeyen ama süründüren bir yöntem olan adsense ile para kazanma konusu ancak yüksek ziyaretçisi olan websiteleri veya youtube videoları olan kişilere iyi kazandıran bir kazanç yolu olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi az kazandıran yollara genelde hiç yer vermiyoruz fakat bu yöntem ancak geliştirilebildiğinde çok ciddi gelir getirebildiği için uyarılar yaparak detaylıca genelde az kazandırdığından bahsetmeye çalıştık. Yoksa yeni başlayan kişilerin adsense ile kazanç sağlaması ne yazık ki çok mümkün görünmüyor diyebiliriz.

Satış ortaklığı nedir satış ortaklığı siteleri isimli yazı ise bizim en fazla tavsiye ettiğimiz ve uzun yıllardır en fazla kazandıranlar listesinde yer alan satış ortaklığını detaylıca anlattığımız bir makale oldu. Eğer sizde satış ortaklığının ne olduğu bilmiyorsanız yazı linkinden inceleyebilir ve bu konuda doyurucu bilgi edinebilirsiniz. Kısaca bahsetmek gerekirse satış ortaklığı size ait olmayan bir ürünü hiç tanımadığınız kişilere otomatik olarak satarak yüksek komisyon kazanma işine verilen bir yöntemdir. İnternet üzerinde en fazla kazandıran kazanç yöntemi olduğunu ve internet milyonerleri yarattığını da söylemeden geçmek olmaz.

İnternetten Nasıl Para Kazanabilirim?

Hazır satış ortaklığından bahsetmişken satış ortaklığı ile para kazanmanın avantajları adında bir makale ele almamak olmazdı bizde yazdık. Bu yazıyı özetlemek gerekirse satış ortaklığının neden en fazla kazandıran yöntem olduğu ve hayat değiştiren kazanca nasıl erişebileceğinizden biraz bahsettik. Hepsinden önemlisi başınızda patron olmadan, oturduğunuz yerden çalışarak para kazanmanın keyfine varabileceğinizin detaylı bilgisini verdik. Kısaca bu yöntem ile kazanmanın avantajlarını sıralamak gerekirse şunlar sıralanabilir. Kendi işinizi yaparsınız, çalışma saatlerini yine siz belirlersiniz, kazanç yollarınızı çeşitlendirdikçe gelirleriniz katlanarak artar, finansal özgürlüğünüzü ele almanın en kolay yoludur, herhangi bir mezuniyet gerektirmez düzenli çalışmak yeterlidir gibi konular bu yazıda anlatıldı.

Bu işten nasıl para kazanacağınızı anlattığımız satış ortaklığı ile nasıl para kazanılır isimli makalemizde satış ortaklığını kullanarak internetten para kazanmanın nasıl olduğunu detaylıca anlattık. Yazı içeriği kısaca şöyledir. Blogculuk kullanılarak kalıcı kazanca nasıl erişilir, video üretimini nasıl satış ortaklığında kullanabiliriz, forum ve sosyal medya satış ortaklığında nasıl etkin kullanılır, ürün ile alakalı siteleri nasıl reklam verilir, ücretli reklam servislerine birkaç örnek gibi konular yazı içerisinde mevcuttur. Dikkat ettiğimiz husus ise bu yöntemlerin ortak noktasının adwords haricinde hepsinin kalıcı yöntemler olmasıdır. Buna özellikle özen gösteriyoruz. Amaç artan bir gelir ise bu önemli çünkü.

Satış ortaklığı ile para kazanmanın birçok yolu olduğu gibi en bilinen ve işe yarayan yolları yazdığımız satış ortaklığı ile para kazanmanın en iyi 3 yolu yazısını bu konu hakkındaki en iyi yöntemleri öğrenmek isteyen kişiler için listeledik. Burada en fazla para kazandıran yöntemleri ve özellikle kolay olmasına göre listelemeye gayret gösterdik. 3 yöntemde her daim kazandıran ve üzerinde emek verildiğinde devamlı gelir getiren yöntemler olduğu için en iyiler sıralamasında kendine yer buldu. Bu yöntemler aslında nasıl kumbarada para biriktirirsiniz işte o denli çalışmanıza bağlı olarak devamlı artan gelire size kanalize edecek şekilde uygulabilecek yöntemlerdir. Bu yöntemler arasındaki en önemli yol ise blogculuktur.

Blog yazarak para kazanmak konusunda yazmış olduğumuz yazıda ise düzenli blog yazıları ile ortalama bir kişinin aldığı maaşın ve daha fazlasının nasıl kazanılacağından bahsetmeye çalıştık. Öyle ki birçok kişi zaten hali hazırda blog yazarak ciddi gelirler elde ediyor. Kimisi ek gelir olarak görüyor, kimisi ana işi olarak, kimisi ile hayallerine ulaşacak bir anahtar olarak görüyor blogculuğu. Bu işi ne kadar profesyonel yaparsanız kazancınız da o oranda artacaktır, bundan şüpheniz olmasın. Blogculuk ile kazanmanın dışında milyoner olmanın da çeşitli yöntemlerini yazı sonunda paylaşacağız. O konuda da bir yazımız bulunuyor.

İnternetten Para Kazanmak

Herkesin aradığı o meşhur para kazandıran işler konusunda linkte paylaştığımız gibi bir yazı yazdık. Genelde en çok aranan konulardan birisi de bu olduğu için internet tabanlı para kazanabileceğiniz en çok para kazandıran işleri yazmaya gayret ettik makalemizde. Bunları kısaca yazmak gerekirse evden çalışabileceğiniz makale yazarak para kazanma, dropship yöntemi ve satış ortaklığı ile internetten para kazanma yöntemleri en işe yarayan kazanç yolları arasında yerini alıyor. Kendinize en uygun yolu seçmeniz ve uygulamanız halinde düzenli gelire ulaşmanız hiç de zor değil. Siz yeter ki sevdiğiniz alan üzerine yoğunlaşıp çalışmaya başlayın, zaten gerisi gelecektir.

Hep bahsettiğimiz satış ortaklığını internetten otomatik ve kalıcı para kazanma yolu isminde bir makale ile kazancınızı otomatikleştirmenin yolunu göstermeye çalıştık. Yine her zaman bahsettiğimiz blogculuk bu otomatikleştirmenin en temel öğelerinden bir tanesini oluşturuyor. Öyle ki bu otomatikleştirme gece gündüz haberiniz olmadan ciddi kazançlara erişmenize vesile olacak şekilde ayarlanabiliyor. Eğer amacınız kalıcı ve otomatikleşmiş bir kazanç kaynağı ise bu yazıyı okuyabilir ve detaylı bilgiler alabilirsiniz. Burada her zaman hatırlattığımız bir kural devreye giriyor. Belli bir emek sonucunda bu otomatik kazançlara erişebileceğinizi unutmamanız önemlidir. Yoksa hiç bir sistem önceden emek vermeden size internetten para kazandıramaz.

Satış ortaklığı ürünlerini ve link paylaşacağınız mecraları yakalamanın yolunu google alert kullanarak para kazanma yazısında işledik. Bu yöntem ile kolaylıkla hızlı şekilde google’ın yardımıyla gelir elde etmenin temel yolunu gösterdik. Tabi bu yöntemi ancak satış ortaklığını bilen kişiler anlayabilir ve ona göre uygulama imkanı yakalayabilir. Yeni başlayanlar bu yazıdan muhtemelen bir şey anlamayacaklardır. Ama yazı içeriğini açıklamak gerekirse, satış ortaklığı ürünleri ile alakalı olan sayfaları google size link olarak gönderir ve sizde reklam tanıtım faaliyetlerinizi en alakalı yerden paylaşarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz. Para kazanma yolları konusunda birçok farklı tarz olduğu gibi bu da bilinmeyen bir tekniktir.

Hiç video yaparak para kazanmayı düşündünüz mü? Video üretimi ile para kazanma işi ile bu mümkün. Bu konuda en fazla kullanılan platform ise bildiğiniz gibi youtube. Bu işi uygulamak için en önemli nokta satış ortaklığını bilmektir. İnternetteki ziyaretçi trafiğinin çok ciddi bir kısmını oluşturan video siteleri, satış ortaklığını video yöntemi ile uygulayanların en fazla kazandıkları yöntemler arasında yer alıyor. Emek dışında herhangi bir maliyetinin olmaması, basit video programları ile herkesin video üretebilir olması ve yüksek ziyaretçi gibi sebeplerden dolayı video yaparak para kazanmak isteyen kişiler arasında çok popüler bir yöntemdir.

Evde Para Kazanma Yolları Nelerdir?

internetten para kazanmak

Aslında az önce bahsettiğimiz birçok konu evden de para kazandıracak yöntemlerdir. Bu konuda evden çalışarak para kazanma yazısını yazdık ve detaylıca irdeledik evden çalışma konusunu. Özellikle ev hanımları, öğrenciler veya ek gelir arayanların devamlı sordukları soru evden çalışma konusu üzerine olduğu için bu başlıkla yazmayı o yazıda uygun görmüştük. İnternetten para kazanma yolları arasındaki en güvenilir yöntemler olan başkalarına makale yazarak para kazanma, blog yazarlığı ve satış ortaklığı evden çalışarak para kazanabileceğiniz yöntemleri de oluşturuyor. Bu yöntemlerle ev hanımıysanız çalıştığınız kadar kazanırsınız, ek iş arıyorsanız zaman buldukça çalışır kazanırsınız. Zaten bu yolların en güzel yanı da budur.

Kişisel yeteneklerinize göre kazanç yollarını yazdığımız internet üzerinden para kazanma yolları adlı makalemizde bu konudan bahsettik ve yeteneklerinize uygun olanı seçmeniz için size öneriler sunduk. Bu yazıdaki amacımız birkaç yöntem ile kısıtlanmadığınızı göstermekti. Çünkü biliyoruz ki takipçilerimiz arasında örneğin yabancı dil bilenler var. O konuda çeviri yaparak para kazanma işinden de bahsettik. Veya borsaya ilgisi olan kişilerin forex ile kazanabileceklerini göstermek için bu makale yazıldı. Bunu anlatırkende sermaye gerektirmeyen risksiz ve sermaye gerektiren riskli kazanç yolu diye de ayırdık. Herkese ve her keseye uygun kazanç yolunu anlatmamız önemlidir.

Az önce dropshipden bahsetmiştik. Bu konu başlı başına bir iş olduğu için dropship yöntemi ile sermayesiz para kazanma adında bir makale hazırladık. Evden çalışarak para kazanabileceğiniz sermaye gerektirmeyen bu yöntemi uzun yıllardır ülkemizde uygulayıp ciddi rakamlar kazanan kişiler de bulunuyor. Yöntem uygulanırken sermaye istememesi işin en güzel kısmı. Kısaca açıklamak gerekirse sizin olmayan bir ürünü önce satıp sonra satın alıp aradaki komisyonu kazanarak alıcıya gönderme işine dropship deniliyor. Bu yöntem de aynı satış ortaklığı gibi fark yaratan bir gelir elde etmenize çok yardımcı olur ve profesyonel yapmanız durumunda hayat değiştiren bir kazanca erişmenizi sağlar.

Zengin Olmak İçin Para Kazanma Yöntemleri?

İnternetten nasıl para kazanabilirim adlı başlıktan size blogculuktan bahsetmiştik. Peki blogdan nasıl büyük kazançlar sağlanır yani blogculuk ile nasıl milyoner olunur? Linkteki yazıda bu konuya değindik. Eğer internetten para kazanıyor ama bunu yeterli görmüyorsanız bu yazı tam size göre diyebiliriz. Blog yazarlığının aslında bir sanat ve strateji ürünü olması gerektiğini kavrar ve yazıda anlatılan teknikleri uygularsanız büyük gelirler elde ederek milyoner olmamanız için bir sebep asla yoktur. Burada en önemli mesele istikrar diyebiliriz. Çünkü biliyoruz ki hangi işte olursa olsun istikrar en önemli konudur. Unutmamanız gereken şey bir anlamda doğru strateji ve istikrar başarıyı kendiliğinden getirir.

Hazır zenginlik ve milyonerlikten bahsetmişken internet milyonerlerinin 8 ortak özelliği adlı yazımızdan bahsetmemek olmazdı. Hiç işlerinde başarılı olan insanların sizden veya diğer insanlardan farklarını düşündünüz mü? O kişilerde olupda diğer insanlarda olmayan ne vardı? İsterseniz bunları kısaca sıralayalım. İşlerine tutkuyla bağlıdırlar, planlı çalışırlar, kararlı ve başarı odaklıdırlar, sorun çözücüdürler, stresi iyi yönetirler, işlerine yatırım yapmaktan asla çekinmezler, sezgileri ve öngörüleri kuvvetlidir, kişisel gelişimine önem verirler. İşte bu özellikler onların diğerlerinden farkını belli ettirmesine yol açıyor, okumanızı tavsiye ederiz.

Zengin olmak için biraz da sermaye koymak gerekebilir. Tıpkı forex ile internetten para kazanma yazısında anlattığımız gibi. Bu yöntem biraz sermaye gerektiren ve yine belli oranda riski olan bir iştir. Fakat biliyoruz ki forex doğru ellerde uygulandığında sizi zengin edebilir. Kaldıraç mantığı ile çalışması klasik borsa da kazandıran yöntemlerden kat be kat fazlasını size bir günde kazandırabilen bu yöntem riskleri barındırmakla birlikte en fazla para kazandıran yöntemler arasında yer alıyor. Çeşitli eğitimler ve tecrübe edinerek ufak sermayelerle bu işi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Sadece yeni başlarken yüksek meblağlarla yatırım yapmaktan çekinmeniz en önemli noktadır bunu unutmayın yeter.

Kolay Para Kazanma Yolları

para kazanmak
para kazanmak

Gelelim kolay sermaye gerektirmeyen ve herkesin yapabileceği yöntem olan makale yazarak para kazanma konusuna. Başka bir değişle yazı yazarak para kazanma işi. Tanımadığınız kişilere istedikleri konu hakkında yazılar yazarak hatrı sayılır gelir elde edebilir ve kolay para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Hemde ister evinizden, ister diğer işinizi etkilemeden. Uzun yıllardır en fazla aranılan internet mesleklerinden birisi olan makale yazarlığı, ihtiyacı günden güne artan bir sektör haline gelmiş durumda. Kolay olması, çalıştığınız kadar gelir edebilmeniz, her kesimden herkesin bu işi yapabilir olması çok fazla popüler olmasını sağlıyor makale yazarlığının, tavsiye ediyoruz.

En kolay para kazanma yolları arasında gördüğümüz dijital ürün üretimi ile para kazanma konusunda bir makale hazırladık. Burada ürünü ilgili platformlara ekleyerek ürününüzün otomatik olarak satılmasını izleyebilir ve kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Bu yöntem ile kazanmanın tek şart üreteceğiniz ürün her ne ise o konuda bilgi sahibi olup işe yarar bir ürün olmasıdır. Eğer böyle bir ürün üretebileceğinizi düşünüyorsanız bu makalemizi okumadan geçmeyin. Bu yol ile zengin olan kişiler de bulunuyor onu belirtmekte fayda var. İnternette birçok yöntem kullanılabildiği gibi bu kazanç yolu da fark yaratan ve en kolaylar arasında gördüğümüz konular arasındadır.

Son olarak internetten sermayesiz para kazanma yolları hakkında yazmış olduğumuz makalemizde parası olmadan emekle gelir elde etmek isteyen kişilere en uygun yolların ne olduğunu anlatmaya çalıştık. Bunlar arasında kolay yollar olabildiği gibi kişisel olarak yetenek isteyen işler de bulunuyor. Örnek vermek gerekirse logo yaparak para kazanmak bir sermayesiz kazanç çeşididir. Az önce bahsettiğimiz makale yazarlığı da herhangi sermaye gerektirmeyen yollardan bir tanesidir. Kendinize uygun yöntemi seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi para kazanma yolları çok çeşitlik gösteriyor. Zaten internetten para kazanma konusunda farklı yolların bulunması da birçok kişi için gelir kaynağı oluşturmuş durumda. Kişiler kendine uygun yöntemi seçerek veya en kolay bulduğu para kazanma yöntemini uygulayarak başarıya ulaşabiliyor. Site olarak bu yöntemleri seçerken dikkat etmeniz gereken önemli noktalar olduğunu düşünüyoruz. Dilerseniz bu kriterlere göz atalım. İlk kriterimiz devamlı geliştirilebilir olmasıdır. Ancak devamlı geliştirilebilen yöntemler ile devamlı yükselen bir kazanca ulaşabilirsiniz. İkinci kriterimiz diğer kazanç yöntemleri ile entegre edilebilir olmasıdır. Örnekle video marketing ile blogculuğun beraber destekleyici olarak kullanılabilmesi olabilir. Üçüncü kriterimiz ise yüksek kazanç sağlayabileceğiniz yani yüksek odaklı ziyaretçiye ulaşılabilen bir yöntem olmasıdır.

Bu bahsettiğimiz kriterleri içinde barındıran para kazanma yolu tam olarak satış ortaklığıdır. İstediğiniz yöntemi kullanarak satış ortaklığı ile başarıya ulaşabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise satış ortaklığı ürünü ile alakalı bir profili olan hedef kitlenin seçilmesidir. Bu noktaya dikkat edildiğinde kazançların katlanarak arttığını görmeniz sizin için süpriz olmamalı. Ülkemizde yüzlerce kişi bu işten hatrı sayılır servetler yaparken sizin bu yöntemlerden birini uygulamamanız pastadan pay almak istememeniz gibidir. Hemen harekete geçip uygulamaya başlayarak hayatınız ile ilgili ciddi bir adım atabilirsiniz. Şunu unutmayın ki internetten bir kez kazanç sağladığınızda bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını bilmeniz gerekiyor. Yaşadığınız o heyecanla daha fazlasını kazanmak isteyecek ve daha fazlası için çaba sarfedeceksiniz. Bu da işinizin gelişmesine ve dolayısıyla da kazancınıza yansıyacak. Sözlerimize burada son verirken internetten para kazanma rehberinin sizlere bu alanda en doğru yolu göstermek için yazılmış mini bir yol gösterici olarak yazıldığını hatırlatmak istiyoruz.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

3 Yorumlar

  1. Hayatımda bu kadar uzun bir yazıyı bu kadar akıcı şekilde okumamıştım. Para kazanmanın rehberini yazmışsınız adeta, bu çabalarınızdan dolayı özellikle bir tebriği hakediyorsunuz.

  2. Sadece bu yazıyı okuyarak bile adım adım neler yapılması gerektiğini öğrenebiliriz. Para kazanma yollarını bu rehberi yazarak çok güzel şekilde listelemişsiniz. Bu konuda bende teşekkür ediyorum size.

  3. Para kazanma yolları bu kadar çeşitlilik gösterirken sıralamalarınız güzel olmuş. Açıkçası bu işin navigasyonu gibi bir yazı. Aklıma takılan makale konusu, o alanda biraz daha yazı istiyorum sizden mümkünse kolay gelsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir