Giriş / Para Kazanma / İnternet Milyonerlerinin 8 Ortak Özelliği
internet milyoneri ortak özellikleri

İnternet Milyonerlerinin 8 Ortak Özelliği

Günümüz internet teknolojisinin getirdiği kolaylık ve fırsatlardan birisi de hiç kuşkusuz internetten çalışarak para kazanma işidir. Normal hayatta kazanılan paranın kat be kat fazlasını doğru ve sistemli çalışarak kazanmak ortalama bir internetten çalışan için çok da zor değildir. Hele ki bu işte profesyonelleşmiş girişimciler yani internet milyonerleri ise adında anlaşılacağı gibi milyon dolarlar kazanabiliyorlar. Gelin bugün internet milyonerlerinin ortak özelliklerine bir göz atalım.

Planlı Çalışırlar

Olmazsa olmaz özelliklerinden birisi planlamadır. Günlük, haftalık, aylık ve yıllık planlamalar yaparlar. Olabildiğince mazeret üretmeden bu plana uymak onlar için çok önemlidir. Bilirler ki zaman geçer ama o zamanı nasıl geçirdikleri daha önemlidir.

Kararlıdır ve Başarıya Odaklıdırlar

Hedefleri doğrultusunda farklı ve başarıya götürecek tüm yolları mantık çerçevesinde kullanırlar. Amaç başarı olduğu için duygusal davranmaya veya güne göre odak noktasını kaybetme gibi bir durumları yoktur. Koydukları hedef bir anlamda kendi işlerini büyütme ve daha fazla kazanma adına kilidi açan bir anahtar olduğundan, o kilidi kaybetmeye hiç niyetleri yoktur.

Sorun Çözücüdürler

Her iş de olduğu gibi internet işlerinde de çeşitli zorluklar olabiliyor. Hele ki ciddi paralar kazanan internet milyonerlerinin işlerinin büyüklüğünü düşündüğümüzde, onların daha çok zorluk ve sorunla karşılaştıklarını farketmemiz çok da zor değildir. Yeri geldiğinde soğukkanlı bir şekilde işiyle ilgili riskleri alır ve sorunu çözerler. Onların mantığı sorun çözmek için vardır ve çözülmek için bekler. Ayrıca farklı düşünebilen kişiler oldukları için yeni yollar bulmak konusunda da uzmanlaşmışlardır.

Stres Yönetimleri İyidir

Sorun çözücü derken aslında bunu büyük soğukkanlılıkla yaptıklarından bahsettim. Bu da onların gerek ekip, gerekse kişisel çalışma koşullarında stres ortamında boğulmadan onu yönetebilme kabiliyetlerinin olduğu anlamına geliyor. Bir girişimci stres yönetemiyorsa ne yazık ki sağlıklı karar vermesi düşünülemez. İşte bu da en önemli özelliklerden birisidir.

Heyecanlı ve Tutkuludurlar

Yaptığınız işi sevmeniz ile aslında başarılı olmanız için tek adım atmanıza bakar. Tam bu noktada bir işte başarılı olmanın yegane yolunun o işi sevmek ve tutku ve heyecanını kaybetmemekten geçtiğini unutmamak lazım. Meşhur girişimcilerden Elon Musk‘ın işini tutkuyla yaptığını şu sözleriyle ispat ediyordu. “Keşke uyumak için zaman kaybetmesek, ya da besin alabileceğimiz bir özel takviye olsa da bu kaybettiğim zamanı çalışmak için harcasam”. Elon Musk haftada 80-100 saat arası çalışan bir girişimci hemde milyar dolar serveti olan genç birisi olmasına rağmen. Ama işine tutkuyla bağlı olması onu daha fazla üretkenliğe itiyor.

İşlerine Yatırım Yaparlar

Orta ve uzun vadeli bir iş planı olan tüm internet milyonerleri, inandıkları projelerine ciddi paralar yatırmaktan çekinmezler. Yatırdıkları rakamın misliyle işini geliştirmiş bir şekilde geri döneceklerini bilirler. Burada önemli olan husus inandıkları işlere yatırım yapmalarıdır. Yoksa kimse inanmadığı bir işe metelik ödemek istemez.

Kendine Yatırım Yapar ve Kişisel Gelişimine Önem Verirler

En büyük yatırım insana yapılan yatırımdır düsturuyla aslında her şeyi başaran insanın öncelikle kendine yatırım yapması gerektiğini bilmemek olmaz. Çünkü sizin özsermayeniz aslında kişisel donanım ve vizyonunuzdur. Birgün paranız kalmadığında, kalıcı olan tek şeyin öğrendiğiniz dil, disiplin, eğitim gibi şeylerin yanınıza kar kalacağını unutmamalısınız. İşte internet milyonerleri hem işleri, hemde işleriyle ilgili gelecek vizyonları için devamlı ve sürekli gelişim içerisinde olarak hızlı adımlarla başarılarını perçinlerler.

Sezgi ve Öngörüleri ile Gelişime Açıklardır

Hızlı ve gelişime açık bir sektör olan internette var olabilmek ve bu denli yüksek kazançlar elde edebilmenin en önemli yanı ise yeniliklere açık olup işlerine entegre ederek değerlendirmektir. Bazen öngörü ve seziler rakamlardan daha fazlasını söyleyebilir. Unutmayın ki herkes o rakamları kullanıyor ve sürü halinde aynı düşünüyorlar. İşte onların en önemli artısı öngörü ve sezgilerdir. Bazen rakamlardan fazlasını anlatırlar. Bir anlamda iş yapmak istedikleri pazarı adeta koklarlar. O hisler onun vizyonu çerçevesinde fikirlerini oluşturmaya yeterde artar bile.

 

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir