Giriş / Para Kazanma / Google Alert Kullanarak Para Kazanma
google alert nasıl kullanılır
googledan para kazanma yolları

Google Alert Kullanarak Para Kazanma

Google ve tüm servisleri internetten kazanç sağlamak isteyen herkes için çeşitli fırsatlar sunuyor. Bunlardan biri de google alerts aracı. Bilmeyenler için bu aracın ne işe yaradığını açıklayalım. google.com.tr/alerts üzerinden ulaşabileceğiniz bu servisi para kazanmak için birçok şekilde kullanabiliriz. Üstelik ister websiteniz olsun ister olmasın. Sitede yer alan kutucuğa bulduğunuz anahtar kelimeleri yazıyoruz. O kelime ile ilgili internette yeni bir video, yazı veya içerik bulduğunda google direkt mailinize haber verip linkini gönderiyor.

Yani taze içeriğe ulaşmanın en kolay yolu diyebiliriz. Üstelik bunu çok çeşitli olarak kullanabiliriz, birazda hayal gücünüze kalmış.

Bu servisi sitesi olup satış ortaklığı yapan kişiler için ele alalım öncelikle. Örnekle sattığımız ürün gelirbank.com affiliate network üzerinde satışta olan hemoroid ürünü ve sizin bu konuda siteniz var diyelim.

googledan para kazanma
google kullanarak para kazanma

Bu ürünle alakalı olan kelimelere google kelime aracına girin ve hemoroid yazın. Karşınıza onlarca kelime çıkacaktır. Örneğin bu ürünü anlatan kelimelerden 4’ü de ürünümüze uygun arama kelimeleri.

kelime araştırması
satış için anahtar kelime seçimi

Şimdi bu kelimeleri google alerts e yazıyoruz. Bu kelimeler ile alakalı yeni ne içerik eklenmişse günlük olarak bilgi mail ile size ulaşıyor.

google alert nasıl kullanılır
googledan para kazanma yolları

Örneğin mailimize bu konuda yeni bir youtube videosu eklendiği bilgisi geldi. Hemen youtube videosunun altına iyi bir yorum ile site linkinizi paylaşıp backlink elde edebilir aynı zamanda sitenize alakalı bir trafik çekebilirsiniz. Sadece backlink açısından değil, seo konusunda da ziyaretçi bazlı destek sağlamış olursunuz sitenize. Ya da eğer bu bir blog ise yorum kısmına yine sitenizin adresi ve anahtar kelimeniz altına da uygun bir yorum ile bir tanıtım yolu açıp backlink kazanabilirsiniz. Bu yöntem aslında sizin kullanımınıza göre değişir.

Gelelim siteniz yok ama satış ortaklığı yapıyorsunuz. Aynı şekilde youtube videosuna şu ürünü tavsiye ediyorum şu siteden ulaşabilirsiniz diyerek satış ortaklığı linkinizi yorum olarak bırakabilirsiniz. Veya bu bir forum da olabilir, aynı şekilde forumda ürün veya servisinizi satmak için linklerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca youtube yorum yöntemi konusunda çok ilginç ve farklı bir yöntemi paylaşacağım yakında. Bu yöntem de satış ortaklığı ile uğraşanlar için ciddi kazançlar elde etmesine vesile olacaktır.

Google birçok servisini aslında normal kullanıcılar için geliştiriyor. Bunlardan birisi de alert. Fakat bizim gibi internet pazarlamacıları ise odaklı trafik çekmek amacıyla tersine mühendislikle bu tarz servisleri kullanıyor. Bu yöntemde daha neler yapılabileceği ise tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

İster takip ettiğiniz konu hakkında internette yeni içerik olunca haberdar olmak için, ister seo için, ister doğrudan satış ortaklığı için kullanılabilecek bir yöntemdir. Google para kazanma konusunda size bu konuda yardımcı oluyor aslında. Bu yöntem özellikle orta vadelik zamanda standart bir ziyaretçi potansiyeline ulaşmanızı sağlar. Yeni başlayan kişiler bu yöntemden önce satış ortaklığını öğrenmeliler. Daha sonra bu yöntemi deneyebilirler.

google para kazanma, google alert kullanımı

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

2 Yorumlar

  1. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Alert i kullanıyordum ama sizin anlattığınız gibi link ekleme yöntemini denememiştim.

  2. Uygulanacak yöntemler konusunda çok çeşitli yollar bulunuyor, işe yarayan yöntemler hakkında bilgiler vermeye gayret ediyoruz. Takipte kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir