Giriş / Para Kazanma / Dropship Yöntemi İle Sermayesiz Para Kazanma
amazon ile sermayesiz para kazanma
amazon ile para kazanma

Dropship Yöntemi İle Sermayesiz Para Kazanma

Para kazanmanın bir çok yöntemi olduğu gibi uzun zamandır uygulanan bu yöntemi paylaşmak istiyorum. Dropshipping yöntemi için aslında insanlık tarihi kadar eski olan bir yöntemin günümüz teknolojisine uyarlanmış hali diyebiliriz. Bu yöntemde sizin olmayan bir mala aracılık ederek herhangi bir sermayeye ihtiyaç duymadan komisyon kazanırsınız, hemde sattığınız malı görmeden! Evet sadece internette gördüğünüz şekilde resim ve yazı haricinde ürünün gerçeğini görmeden.

Dilerseniz öncelikle bu işe yeni başlayacaklar için dropshipping nedir onu açıklayalım. Dropship için kısaca aracı olarak satış yapmak diyebiliriz. Örnekle açıklamak gerekirse A sitesinde bir ürün satılıyor bu ürünün fiyatı 10 TL. Bu ürünün tüm özelliklerini gösteren yazı ve resimlerini A sitesinden kopyalayarak B sitesine yapıştırıp ücretsiz olarak listeleyerek 13-15 TL gibi rakamlardan satışa çıkarıyoruz. B sitesinden yani sizin ilanınızdan satış geldiğinde, hemen A sitesine gidip o ürünü satın alıyoruz. Ama ürünü alırken alıcı adresini B sitesinde sizin listelediğiniz ürünü satın alan kişinin adresini yazıyoruz. Böylece ürün doğrudan sizin ürün sattığınız müşteriye gidiyor, arada kazandığınız komisyon size kalıyor.

Sermayesiz olarak kazanç sağlayabileceğiniz yegane kazanç yöntemlerinden bir tanesi bu yöntemdir. Düşünün klasik ticaret mantığını. 100 dolarlık 10 ürün aldınız toplamda sermayeniz 1000 dolar gerekir. Bu aldığınız 10 adet ürünün satacağı veya ne zaman satacağı meçhul. Çünkü siz bu ürünün satıp satmadığınız test etmediniz ve birde üzerine 1000 dolar para harcadınız. Bu yöntemde ise ürün listelemek 0 maliyetli ve listelediğiniz ürün satarsa siz satın alıp gönderiyorsunuz. Bu da emek, zaman ve para dan tasarruf etmek demek!

Birçok kişi bu yöntemden uzun yıllardan çok ciddi rakamlar kazanıyor. Kimisi 3-4 bin dolar, bunu profesyonel olarak yapan kişilerse çok daha fazlası. Bu konuda size rehberlik etmesi açısında çeşitli siteler paylaşacağım, örneğin nereden alıp nerede satmalıyım yada hangi ürünleri satmalıyım gibi.

Bu işle ilgilenmek isteyen kişilerin temel düzeyde ingilizce bilmesi yeterlidir. Hatta google translate gibi çeviri araçlarından bile yararlanabilirler, çünkü satacağımız ürünün açıklamaları bile kopyala yapıştır olarak bir siteden diğerine koyacağız. Yani ekstra bir dil bilgisine ihtiyacınız olmayacak.

Ucuz Ürünleri Nerede Bulabilirim?

Gelelim ürünün nereden alınıp nerede satılabileceğine. Herşeyden önce Çin menşei güvenilir ve uzun zamandır (10 yılı aşkın zaman) yayında olan siteler bulunuyor. Ve bu sitelerin ortak özellikleri içerisinde onbinlerce ucuz ürün çeşitliliği bulunması. Bizim hepsiburada.com un uygun fiyatlısı gibi düşünün.

dropshipping siteleri

İlk site everbuying.net sitesi. Birkaç ay içerisinde 100’e yakın ürünü buradan alıp başka sitelerde satışını yaptım. Asla sorun yaşamayacağınız sitelerin başında geliyor. Ürün iade politikaları olsun, ürün kalitesi olsun yada sipariş gönderimi olsun A++ bir tedarikçi site. Çoğu ürün dünyanın heryerine ücretsiz kargo ile yollanıyor. Ayrıca kendilerinden ürün alan satıcılara aylık olarak çeşitli indirimleri de mevcut.

dropship ile sermayesiz para kazanma

İkinci sitemiz focalprice.com. Site elektronik ağırlıklı ürünlerin listelendiğini bir tedarik sitesi. Aralarında en çok sevdiğin sitelerin başında geliyor diyebilirim. Fiyatlar çok uygun ve farklı sitelerde listelemeye çok müsait. Yani ciddi karlar yapabileceğiniz fırsatlar bulunuyor. Sitede şuan itibariyle 50 binin üzerinde ürün bulunuyor ve hepside fiyatına göre harika ürünler. Herşeyden önce ürünlerin gönderimi ister 3 dolarlık ürün olsun ister 50, hepsi ücretsiz kargolanıyor.

amazon ile sermayesiz para kazanma
internetten para kazanma

Ürün tedarik edebileceğimiz üçüncü ve son siteye geldi sıra. Herkesin bildiği amazon.com sitesi. Hemen önyargıyla yaklaşmayın, çoğu kişi amazon daki ürünler pahalı diyecektir. Ama göründüğü gibi değil. Amazon ana sayfasında bulunan today’s deals’i tıklarsanız günlük olarak %60-70 hatta 80 ‘e kadar indirimlerin olduğunu görürsünüz. Buradan listeleyeceğiniz ürünleri günlük olarak satışını yapabilirsiniz. Sadece amazon.com da istisnai olarak buradan alacağınız ürünleri yalnızda ABD li müşterilere satabilirsiniz.

Bu Ürünleri Nerede Satacağım?

ebay ile para kazanma

Gelelim satışını yapabileceğiniz yerlere. Hep tedarikçileri söyledik. Şimdi de ürünleri listeleyip satabileceğiniz bir dünya markası olan ebay.com a. Onbinlerce ürünün satıldığı ve yüksek ziyaretçisi olan ebay.com üzerinden bu ürünleri satabiliriz.

Dikkat etmemiz gereken sadece birkaç nokta var onun dışında sistem hazır şekilde işleyecektir. Öncelikle tedarik ettiğiniz ürünün worldwide shipping yani tüm dünyaya gönderimi olmasına dikkat edin. İkincisi ise ücretsiz kargo yani free shipping olması gerekiyor. Yukarıda ürün tedarik edebileceğinizi yazdığım everbuying.net ve focalprice.com sitelerinde çoğu üründe bu 2 özelliği zaten sunuyor.

Son olarak ebay ve kazandığınız parayı aktaracağınız paypal siteleri çok ufak kesintiler yapıyor. Bu kesintileri tek tek hesaplamanıza gerek yok şu siteye ürün fiyatını yazın size aşağıda ne kadar kalacağını hesaplasın finalfeecalculator.com.

Satmak istediğiniz ürünlerin ilk etapta acemiliğinizi atana kadar 50 doları geçmemesine özen gösterin. Birkaç satış sonrası zaten kendiniz yüksek komisyon kazanabileceğiniz ürünlere yöneleceksiniz. Örneğin 1.80 dolara alacağınız bir mouse ebayda 4 dolardan başlıyor. Anında aynı gün içerisinde birkaç satış yaparak komisyon kazanmaya başlayabilirsiniz. Şimdilik bu kadar başka kazanç yöntemlerinde görüşmek üzere.

Buna da Göz Atın!

Bilgiyi Paraya Dönüştürmenin Yolu Dijital Ürünler

İnternet uzun yıllardır süre gelen klasik ticaret mantığı kökünden değiştirdi. Bugün fiziksel olarak satışa sunulan …

8 Yorumlar

  1. Dropshipping için tanınmış birkaç firma var. Bunların içinde en iyisi Dropship Design adlı site. 1.000.000’dan fazla ürün çeşidi ve stoksuz ticaret için gerekli her türlü kolaylık mevcut. Dropship paket fiyatları çok uygun; 49$’dan 199$’a kadar her bütçeye uygun paket var. Aylık ücret yok, tek bir ödeme ile üye olun ve işlem tamam. Bendeki 199$’lık tam paket. Dropship Design’dan çok memnunum. Tavsiye ederim.

    • Merhaba Salim, öncelikle önerin için teşekkürler. Dropshipping ile sermayesiz kazanmanın detaylı yolunu anlattığımız üzere olabildiğince masrafsız olmasına dikkat ettik. Dropshipping veya satış ortaklığı gibi yöntemler sermayesi olmayan kişiler için daha uygundur. Yazıda anlattığımız yöntem ile herhangi bir masrafa gerek kalmadan sermayesiz olarak kazanmaya başlayabilirler.

  2. çok anlamlı enterasan bilgi özellikle ismini verdiğiniz sitelerin free shipping ücretsiz kargo vermesi 1 siteyi biliyordum ama alternatif olarak diğer site üzerinde de çalışma yapılabilir bunu otomasyona bağlayabilinirse güzel kazançlar sağlanabiliri

  3. ebay yada diğer sitelerderden alıp amazonda sattığımız, müşteriye göndereceğimiz ürünün üzerinde fiyat yazıryor mu ? mesela 10 dolar a aldım müşteri adresini vererek 15 dolar a gönderttim paket üzerinde 10 dolar yazar mı

  4. hocam aklımda soru işaretleri var bu tedarikçi siteler ortalama kaç günde ulaştırıyor tüketiciye bir de ebayde ürünümü sattığımda henüz olmayan ürünü yani parası paypal hesabımıza yatıyor anladığım kadarıyla dah sonra ben tedarikçi siteden sipariş verirken yine paypal hesabımdan mı ödüyorum

  5. admin paypal hesabı yok satışı vb nasıl bir hesap açıcaz nerden nasıl

  6. E Bay sadece Paypal üzerinden ödene yapıyor diye biliyorum. Benimde paypal hesabım var fakat Türkiyedeki sınırlamalardan dolayı kullanamıyoruz şu anda. Ebay de yaptığımız satışlar sonrasında eski paypal hesabımız çalışacak mı? Yani bakiyeler oraya yatacak ve biz ordan TR deki kendi hesabımıza transfer yapabilecek miyiz? Yada PAyoneer gibi başka servisler var. Ebay bunları destekliyor mu acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir