Giriş / Para Kazanma / Adsense İle İnternetten Para Kazanma
google adsense ile para kazanma yolu
google adsense ile internetten para kazanma yöntemi

Adsense İle İnternetten Para Kazanma

Google adsense site sahiplerinin veya youtube kanalı olan kişilerin gelir elde etmesi için google’ın geliştirdiği bir reklam servisidir. Adsense ile internetten para kazanmak isteyen kişiler öncelikle ya bir site ya da bloga sahip olmalı veya kendisine ait bir youtube kanalına sahip olmalıdır. İnternetten para kazanma yolları konusunda bilinen bu yöntemi biraz detaylandıralım.

Diyelim kendinize ait bir blogunuz var ve burada çeşitli konular hakkında yazılar yayınlıyorsunuz. Adsense ile para kazanmak istiyorsanız google’ın bu ortaklık programına kaydolarak onay sonrası sitenize google’ın istediği kodları yerleştiriyorsunuz. Sitenizde otomatik olarak reklamlar dönerken, gelen ziyaretçiler sitenizde gördükleri reklamı ilgilenip tıkladıkları takdirde tıklama başına değişen oranlarda gelir elde etmeye başlıyorsunuz.

Adsense uzun yıllardır para kazanmak isteyen kişiler için bir gelir kaynağı olmuştur. Fakat öncelikle belirtmek gerekir ki adsense ile yüksek miktarda para kazanmak ne yazık ki çok mümkün değil. Sebebini ise şöyle maddeler halinde açıklamak daha doğru olacaktır diye düşünüyorum.

Adsense ile para kazanmanın dezavantajları:

  • İyi gelirler elde etmeniz için sitenizin veya youtube kanalınızın yüksek oranda ziyaretçiye sahip olması gerekir. Örneğin günlük en az 1000-1500 gibi bir ziyaretçi.
  • Eğer yüksek oranda ziyaretçiniz yok ise rekabeti yüksek olan alanlarda (forex, sağlık gibi..) yazılara veya konulara sahip olan içeriğinizin olması gerekir. Ancak bu şekilde ziyaretçinizin her tıkladığı reklam için google’ın size ödeyeceği rakam artacaktır. Bu da rekabet demektir ve kolay değildir. En azından seo bilgisi veya en genel tabiriyle profesyonellik gerektirir, yeni başlayan kişilere çok uygun bir yöntem değildir.
  • Hesabınızın hiç beklenmedik zamanlarda kapandığına şahit olabilirsiniz. Yani sadece adsense’den kazanma üzerine bir site yapmanızı asla tavsiye etmiyorum. Bu konuda kurallara uyan kişiler asla zarar görmez demeyin, bir çok site sahibinin bu konudan mağdur olduğu zamanlarda vardır.
    Peki bu kadar dezavantajı varken nasıl olurda bu yöntemi tavsiye ediyorsun diyenleriniz olabilir. Bu yöntemin avantajlarını da sıraladıktan sonra özellikle kimler için olduğunu açıklayalım.

Adsense ile para kazanmanın avantajları:

  • Karışık içeriğe sahip siteleriniz varsa ve ziyaretçi alıyorsa adsense ile kazanmaya çalışmak akıllıca olacaktır. En azından akmasa da damlar mantığıyla sabit azda olsa bir gelir elde edilecektir.
  • Yine karışık konularda veya belli konularda bir youtube kanalınız varsa videolarınızda gösterilmesi için adsense başvurusu yapabilirsiniz. Birçok kişi hiçbir maliyete girmeden sadece emeği ile videolar çekerek adsense den gelir elde ediyor. Hemde çoğu zaman site sahiplerinden daha fazla para kazanıyorlar.
  • Bir siteniz var ise hem adsense ile hemde satış ortaklığını aynı anda yaparak para kazanabilirsiniz. Böylece kazançlarınızı büyük ölçüde katlamış olursunuz.

Adsense ile kimler internetten para kazanabilir?

Aslında blog yazmayı seven veya video üretip youtube da yayınlayan ve bunu devamlı olarak yapabilecek kişiler adsense ile düzenli ve artan oranda bir gelir elde edebilir. Bunun yanında az da olsa site düzenleme yani webmaster lık bilgisi de gerektirebilir. Veya ücretli olarak da dışarıdan destek alınabilir.

Adsense ile internetten para kazanmak isteyen kişilerin özellikle şunu bilmesi gerekir. Sadece buradan para kazanmak için bir blog açıp yazılar yayınlamayın, bu sonuçta zaman alan ve hızlı kazandırmayan, sabır gerektiren bir iştir. Bunun yerine blogunuzda ara sıra hem satış ortaklığı için hemde adsense için çeşitli düzenli yazılar yayınlayarak çeşitlendirin. Böylece her 2 koldan da internetten para kazanabilir ve bu konuda gelirlerinizi katlayabilirsiniz. Hem adsense hesabınız kapandığında satış ortaklığından ömür boyu gelir elde etmeye devam edebilirsiniz.

Sitemizde internetten para kazanmanın en gerçekçi yöntemlerini anlatmaya çalışıyoruz. Ancak bu şekilde bu işi öğrenmek isteyen kişilerin doğru yönlendirilebileceğini biliyoruz. Bu sebeple her kazanç yönteminin artı ve eksi yönlerini açıklamaya gayret ediyoruz. Şimdilik bu kadar.

Buna da Göz Atın!

İnternet Milyoneri Üyelik Sayfası Kullanıma Açıldı

Eğitim setimizde yer alan bilgilerin, dökümanların ve videoların daha düzenli ve erişilebilir olması amacıyla üyelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir